RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wieloletnie kary więzienia dla pedofilskiej rodziny

Sprawcy to bliscy krewni ofiar (fot. Shutterstock/Photographee.eu)

Na kary od 17,5 do 18,5 roku pozbawienia wolności Sąd Okręgowy w Opolu skazał Katarzynę K., Janusza Cz. i Artura M. oskarżonych o znęcanie się nad małoletnimi dziećmi i ich molestowanie seksualnie. Sprawcy to bliscy krewni ofiar.

Sadysta skatował kota prętem, jego dziewczyna wszystko nagrywała

Młody mężczyzna zabija kota metalowym prętem, a wszystko nagrywa telefonem jego rozbawiona dziewczyna. Takie nagranie trafiło do sieci. Sadysty i...

zobacz więcej

Sprawa ma swój początek w 2016 ru. W Krapkowicach pod jednym dachem mieszkali: 36-letnia Katarzyna K., jej 47-letni partner Janusz Cz. i 62-letni Artur M. – ojciec kobiety oraz jej trzy córki, w wieku od 5 do 11 lat. Jak wykazało śledztwo, przez blisko trzy lata ich opiekunowie - w tym matka - gwałcili je i molestowali podczas libacji alkoholowych.

Sprawa wyszła na jaw, gdy dzieci trafiły do rodziny zastępczej. Nowi rodzice szybko zauważyli symptomatyczne zachowania podopiecznych i powiadomili o sprawie policję. Jak się okazało, dzieci były maltretowane fizycznie, psychicznie, głodzone i wykorzystywane seksualnie.

Ze względu na charakter sprawy proces toczył się z całkowitym wyłączeniem jawności.

W przypadku matki i dziadka pokrzywdzonych sąd wymierzył kary po 18 lat i sześć miesięcy pozbawienia wolności. Partnera kobiety skazał na 17 lat i sześć miesięcy więzienia. Wszyscy mają zakaz kontaktu z pokrzywdzonymi przez 10 lat – liczone od momentu zakończenia kary – oraz zakaz zbliżania się do dziewczynek na odległość mniejszą niż 50 metrów. Dodatkowo, oskarżeni mają zapłacić każdej z pokrzywdzonych po 100 tys. zł tytułem zadośćuczynienia.

Wyrok jest nieprawomocny. Prokuratura, która żądała kary 20 lat pozbawienia wolności, nie wyklucza – podobnie jak obrona – złożenia apelacji.

źródło:

Zobacz więcej