Spryskał psa gazem, wpadł przez monitoring. Usłyszał zarzuty

Do zdarzenia doszło na poznańskim Piątkowie (fot. Facebook/Hiacynt Sowa)

Mężczyzna, który na poznańskim Piątkowie spryskał psa gazem pieprzowym, został zatrzymany – poinformował rzecznik wielkopolskiej policji.

„Alarm!” na tropie psiego fryzjera, który znęcał się nad zwierzętami

Groomer z Częstochowy i sędzia konkursów psich piękności znęcał się nad czworonogami. – Bierze psa w bardzo agresywny sposób i nim rzuca – ocenia...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło we wtorek w Poznaniu, na osiedlu Jagiełły. Na nagraniu zamieszczonym przez właściciela zwierzęcia w mediach społecznościowych, widać, jak mężczyzna kierujący się do wejścia do sklepu zatrzymuje się w drzwiach, dokładnie rozgląda po okolicy, a następnie używa gazu, pryskając nim w oczy psa przywiązanego przed sklepem.

Właściciel psa relacjonował, że wychodząc ze sklepu od razu zauważył, że wobec zwierzęcia użyto gazu. Jak relacjonował, pies oblizywał się, przecierał i mrużył oczy.

Mężczyzna bezskutecznie próbował ścigać sprawcę. W następnej kolejności udał się z psem do weterynarza, gdzie zwierzę otrzymało leki przeciwbólowe. Lekarz ocenił, że istnieje prawdopodobieństwo, że pies będzie tracił wzrok.

Rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak poinformował na Twitterze, że mężczyzna został zatrzymany.

Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

źródło:
Zobacz więcej