Nowy, tajemniczy wirus zabił kolejną osobę

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzegła przed możliwością rozwleczenia wirusa (fot. Sam Tsang/South China Morning Post via Getty Images)

Chińskie władze poinformowały o kolejnym śmiertelnym przypadku zakażenia nowym typem koronawirusa. 69-letni mężczyzna zmarł w mieście Wuhan, gdzie wcześniej wykryto ognisko zakażeń. O nowych przypadkach zakażenia wirusem poinformowały tymczasem władze Tajlandii.

Japonia: Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem z Chin

W Japonii odnotowano pierwszy przypadek zakażenia nowym koronawirusem pochodzącym z Chin – poinformowało rano czasu miejscowego ministerstwo...

zobacz więcej

Komisja Zdrowia w Wuhanie poinformowała o śmierci kolejnej osoby hospitalizowanej w wyniku zakażenia nowym typem koronawirusa. Mężczyzna został przyjęty do szpitala w stanie poważnej niewydolności wielonarządowej. Wciąż nie jest jasne, co spowodowało zakażenia.

Większość zakażonych to sprzedawcy lub klienci jednego z targów owoców morza w mieście Wuhan. Przypadki zakażenia nowym typem wirusa wywołującego ciężkie zapalenie płuc stwierdzono już w Japonii i Tajlandii. Pacjenci z obydwu państw przebywali wcześniej w Wuhan.

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzegła przed możliwością rozwleczenia wirusa. Obawy potęguje okres wzmożonych podróży Chińczyków w związku ze zbliżającym się świętem wiosny, czyli okresem nowego roku według tradycyjnego kalendarza księżycowego.

źródło:
Zobacz więcej