RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rozczłonkowane zwłoki kobiety w komórce. Pijany konkubent zatrzymany

Policja nie miała zgłoszeń, by w tym związku dochodziło wcześniej do przemocy domowej (fot. arch. PAP/Marcin Gadomski)

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności śmierci 64-letniej mieszkanki Skwierzyny w woj. lubuskim. Jej rozczłonkowane zwłoki znaleziono na terenie należącej do niej posesji. Do sprawy został zatrzymany 68-letni konkubent kobiety – poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Ludzki szkielet w centrum Krakowa. Kiedyś był tam „cmentarz podrzutków”

Ludzkie kości znaleziono na Placu św. Ducha w centrum miasta, gdzie trwają prace rewitalizacyjne – poinformował dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej...

zobacz więcej

W chwili zatrzymania mężczyzna był pijany, miał dwa promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany. Śledczy ustalają, czy i jaki ma związek ze śmiercią swojej konkubiny. Na razie nie ma zarzutu.

– Trwa ustalanie, czy przed rozczłonkowaniem zwłok 64-latka padła ofiarą zabójstwa czy też zmarła z przyczyn naturalnych. Zwłoki zabezpieczone do sekcji, która zostanie przeprowadzona w piątek – powiedział Maludy.

Dodał, że policja nie miała zgłoszeń, by w tym związku dochodziło wcześniej do przemocy domowej.

Do makabrycznego odkrycia doszło w czwartek; ok. godz. 15 policja otrzymała zgłoszenie od zaniepokojonej pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej. Poinformowała ona, że nie ma kontaktu z jedną z podopiecznych. Ruszyły policyjne poszukiwania.

Funkcjonariusze udali się do konkubenta poszukiwanej, który z nią mieszkał. Był on jednak pijany i nie potrafił sensownie wyjaśnić, gdzie jest jego partnerka. Podczas przeszukania posesji, ok. godz. 21 w pomieszczeniu gospodarczym znaleziono rozczłonkowane ciało 64-latki – korpus i inne jego części.

źródło:
Zobacz więcej