RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Likwidacja nielegalnych plantacji marihuany. Zaopatrywali się w nich pseudokibice

Zatrzymani usłyszeli w sumie 17 zarzutów (fot. Policja)

Stołeczni policjanci zlikwidowali sześć plantacji konopi, zabezpieczyli ponad 9 km marihuany i zatrzymali trzy osoby. 45-letni mężczyzna i jego dwie wspólniczki zaopatrywali w narkotyki pseudokibiców stołecznych klubów piłkarskich – powiedział rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.

Marihuana z piwnicy mogła przynieść gangsterom milionowe zyski

Ponad 1350 krzaków konopi indyjskich znaleźli funkcjonariusze CBŚP z Łodzi w specjalnie przystosowanej piwnicy starej fabryki w Brzezinach....

zobacz więcej

Na trop nielegalnej uprawy marihuany w Warszawie i w powiecie legionowskim wpadli stołeczni policjanci z wydziału ds. zwalczania przestępczości pseudokibiców. – Wszystko wskazywało na to, że organizatorem jest 45-latek. Wytwarzane w kilku miejscach narkotyki miały trafiać do pseudokibiców stołecznych klubów piłkarskich – poinformował policjant.

Według śledczych 45-letni mężczyzna nauczył się, jak hodować marihuanę. Zajął się montażem urządzeń do ich uprawy, doglądał jej, a gotowy produkt sprzedawał na warszawskim rynku.

– W przestępczym procederze pomagały mu dwie kobiety. Z informacji policjantów wynikało, że rolą jego wspólniczek było przede wszystkim wyszukiwanie lokali przeznaczonych do prowadzenia nielegalnego interesu, pilnowanie upraw i przygotowanie narkotyków do ich dalszej dystrybucji – dodał nadkomisarz.

Do policyjnej akcji w tej sprawie doszło w miniony poniedziałek.

– Funkcjonariusze zlikwidowali sześć plantacji, z których cztery znajdowały się w mieszkaniach na warszawskiej Pradze Południe, a dwie w miejscowości w powiecie legionowskim – podał rzecznik KSP. Wyjaśnił, że w trakcie działań policjanci zabezpieczyli 225 doniczek z krzewami konopi oraz przejęli ponad 9 kg gotowej marihuany. Zabezpieczono również sprzęt, który wspomagał uprawę roślin.

Policjanci zwęszyli uprawę konopi. Plantator wpadł na gorącym uczynku

Funkcjonariusze wydział do walki z przestępczością narkotykową Komendy Stołecznej Policji zlikwidowali kolejną uprawę konopi indyjskich. Jej...

zobacz więcej

W trakcie akcji policjanci zatrzymali na nielegalnych plantacjach 45-latka i dwie kobiety w wieku 38 i 49 lat.

Zatrzymani zostali przewiezieni do Prokuratury Rejonowej w Legionowie, gdzie usłyszeli w sumie 17 zarzutów, z czego większość dotyczyła uprawy krzewów konopi.

– Są podejrzani także o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, której rolą była uprawa, wytwarzanie i wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowych – dodał.

Decyzją sądu, trójka podejrzanych została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące. Za zarzucane im czyny może grozić co najmniej trzy lata więzienia.

– Sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań – zaznaczył rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

źródło:
Zobacz więcej