RAPORT

Tusk kontra Tusk

Irański atak rakietowy na bazę USA w Iraku. 11 żołnierzy hospitalizowanych

Irański atak rakietowy na amerykańskie bazy lotnicze w Iraku nie pociągnął za sobą ofiar śmiertelnych (fot. Yunus Keles/Anadolu Agency/Getty Images)
Irański atak rakietowy na amerykańskie bazy lotnicze w Iraku nie pociągnął za sobą ofiar śmiertelnych (fot. Yunus Keles/Anadolu Agency/Getty Images)

Irański atak rakietowy na amerykańskie bazy lotnicze w Iraku nie pociągnął za sobą ofiar śmiertelnych, ale 11 żołnierzy hospitalizowano w związku z objawami wstrząśnienia mózgu – podał rzecznik Centralnego Dowództwa USA, kapitan marynarki wojennej Bill Urban.

Iran może mieć bombę atomową do końca roku – szacuje izraelski wywiad

– Iran wzbogaca teraz więcej uranu niż przed tym, gdy zgodził się na zawarcie porozumienia ze światowymi potęgami w 2015 roku – oświadczył w...

zobacz więcej

Kilku osobom udzielono pomocy lekarskiej w związku z tymi objawami, a kilka wciąż przebywa na obserwacji - zaznaczył w komunikacie wydanym w czwartek wieczorem rzecznik Centralnego Dowództwa Sił Zbrojnych USA.

Wstrząśnienie mózgu należy do grupy lekkich urazów mózgu stanowiących ok. 80 proc. wszystkich pourazowych uszkodzeń mózgu. Jego skutki w większości przypadków znikają szybko, niekiedy trwają do około tygodnia.

W nocy z 8 na 9 stycznia z terytorium Iranu wystrzelono ponad 20 pocisków rakietowych na cele Stanów Zjednoczonych w Iraku: bazę wojskową Ain Al-Asad, położoną 160 km na zachód od Bagdadu oraz bazę w Irbilu, w irackim Kurdystanie na północy kraju. Było to odwet za zlikwidowanie przez Amerykanów kilka dni wcześniej w Bagdadzie irańskiego dowódcy sił specjalnych Al-Kuds, gen. Kasema Sulejmaniego.

Podczas ataków rakietowych zostało rannych kilkunastu żołnierzy irackich.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej