RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Meksyk: Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,6 na południu kraju

W ocenie Służby Geologicznej Stanów Zjednoczonych (USGS) amplituda wstrząsów była niższa i wynosiła 5,3 (zdjęcie ilustracyjne)(fot. Ted Soqui/Corbis via Getty Images)

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,6 nawiedziło w nocy z czwartku na piątek stan Oaxaca w południowym Meksyku – podało Krajowe Centrum Sejsmologiczne Meksyku. Wstrząsy był odczuwalne też w stolicy kraju. Hipocentrum znajdowało się na głębokości 27 km.

Skok śmierci. Nie żyje słynny meksykański napastnik

Nie żyje „La Parka”, jeden z najpopularniejszych zapaśników lucha libre, meksykańskiej odmiany tej dyscypliny. Luchador zmarł kilka miesięcy po...

zobacz więcej

Brak informacji o ofiarach śmiertelnych i większych zniszczeniach w stanie Oaxaca położonym w południowym Meksyku, w rejonie przesmyku Tehuantepec.

W ocenie Służby Geologicznej Stanów Zjednoczonych (USGS) amplituda wstrząsów była niższa i wynosiła 5,3.

Leżący w obszarze, gdzie styka się pięć płyt tektonicznych, Meksyk jest jednym z państw świata o najsilniejszej aktywności sejsmicznej.

We wrześniu 2017 r. doszło tam do dwóch trzęsień, które pociągnęły za sobą prawie 500 ofiar śmiertelnych. Było to najtragiczniejsze w skutkach wydarzenie tego rodzaju od czasu kataklizmu z 1985 r., gdy wstrząsy o magnitudzie 8,1 spowodowały śmierć, według różnych szacunków, od 5 tys. do 40 tys. osób.

źródło:

Zobacz więcej