RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Niewłaściwe słowa. Za granicą trzeba bronić Polski”. Poseł Konfederacji krytykuje Korwin-Mikkego

– Uważam, że były to niewłaściwe słowa. Za granicą nigdy nie powinno się o swoim państwie źle powiedzieć. (...) Powinniśmy mówić, że to przede wszystkim Rosja jest agresorem, Rosja próbuje nas prowokować, próbuje sprowokować opinię międzynarodową, aby źle patrzyła na Polskę, przypisywała jej różne łatki – powiedział w programie „Twój Wybór” w TVP3 Warszawa poseł Konfederacji i członek władz Ruchu Narodowego Krystian Kamiński. Polityk skomentował w ten sposób zachowanie Janusza Korwin-Mikkego, który mówił w rosyjskich mediach o rzekomej rusofobii w Polsce.

YouTube kasuje propagandę rosyjskiej telewizji

zobacz więcej

– Rosja od pewnego czasu próbuje rozjuszyć polską opinię publiczną i polskich polityków, tak byśmy agresywnie zareagowali na to wszystko. Na szczęście panuje u nas względny spokój. Rząd, parlament odpowiedzialnie reagują na te wszystkie bezczelne kłamstwa ze strony Rosji. Również opinia międzynarodowa reaguje względnie spokojnie, stojąc po naszej stronie – mówił Kamiński.

Poseł odniósł się także do słów jednego z liderów Konfederacji Janusza Korwin-Mikkego, który w rosyjskich mediach mówił o rzekomej rusofobii Polaków.

– Uważam, że były to niewłaściwe słowa. Za granicą nigdy nie powinno się o swoim państwie źle powiedzieć. Musimy o nim zawsze dobrze mówić, dobrze wyrażać, mówić, że państwo polskie to nasza ojczyzna, której dobrego imienia powinniśmy bronić. Za granicą powinniśmy mówić, że to przede wszystkim Rosja jest agresorem, Rosja próbuje nas prowokować, próbuje sprowokować opinię międzynarodową, aby źle patrzyła na Polskę, przypisywała jej różne łatki – powiedział Kamiński.

źródło:
Zobacz więcej