RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Zdaniem Kidawy-Błońskiej Komisja Wenecka to ciało unijne. Internauci załamują ręce

Słowa kandydatki PO na prezydenta są szeroko komentowane na Twitterze (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
Słowa kandydatki PO na prezydenta są szeroko komentowane na Twitterze (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Najnowsze

Popularne

– Jak wizyta Komisji Weneckiej może być nielegalna? To jest ciało unijne, a my jesteśmy członkiem UE – powiedziała w TVN Małgorzata Kidawa-Błońska. Komisja Wenecka jest organem doradczym nie Unii Europejskiej, a Rady Europy, zajmującym się prawem konstytucyjnym. Słowa kandydatki PO na prezydenta szeroko komentują internauci.

„To opinia kagańcowa”. Senatorowie komentują działania Komisji Weneckiej

Opinia Komisji Weneckiej w sprawie nowelizacji ustaw sądowych to opinia „kagańcowa”, która ubezwłasnowolnia suwerenny parlament polski w...

zobacz więcej

Słowa padły w programie Moniki Olejnik. Zdaniem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej wizyta Komisji Weneckiej w Polsce nie jest nielegalna, gdyż jest to „ciało unijne”. Wbrew jednak temu, co mówi kandydatka PO na prezydenta, Komisja Wenecka jest organem doradczym nie Unii Europejskiej, a Rady Europy, zajmującym się prawem konstytucyjnym.

Formalna nazwa Komisji Weneckiej brzmi Europejska Komisja na rzecz Demokracji przez Prawo. Wśród państw uczestniczących w jej pracach znajduje się szereg takich, które nie tylko nie należą do UE, ale nawet nie leżą w Europie.

Słowa Kidawy-Błońskiej zaczęli komentować internauci. „Ojej no naprawdę. Wielkie rzeczy. No trudno. nie było promptera pod ręką. Kidawa ma tylko gadać. Nie ważne co”, „I z kim ten Duda ma przegrać...” – piszą użytkownicy Twittera.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej