RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezydent: Jest grupa sędziów, która zapomniała jaka jest ich rzeczywista rola

– Jest grupa sędziów, która zupełnie zapomniała jaka jest ich rzeczywista rola, komu służą i po co zostali powołani na swoje urzędy sędziowskie – powiedział w czwartek w Opolu Lubelskim prezydent Andrzej Duda. Przyznał, że liczy, iż spokojnie uda się naprawić w Polsce wymiar sprawiedliwości.

Zakończyło się spotkanie marszałka Senatu z Andrzejem Dudą

Ok. godz. 16.45 zakończyło się spotkanie marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego z prezydentem Andrzejem Dudą, które odbyło się w Pałacu Prezydenckim....

zobacz więcej

Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Opola Lubelskiego podkreślił, że podstawowym obowiązkiem sędziów jest służyć obywatelom i Rzeczypospolitej, o czym stanowi ślubowanie sędziowskie.

– Kto tego nie przestrzega narusza żelazną regułę ślubowania sędziowskiego – zaznaczył. – Niestety jest grupa sędziów, która zupełnie zapomniała jaka jest ich rzeczywista rola, komu służą i po co zostali powołani na swoje urzędy sędziowskie – oświadczył prezydent.

– Mam nadzieję, że powoli, konsekwentnie i spokojnie uda nam się wymiar sprawiedliwości naprawić, a ci, którzy w nim nie powinni być po prostu zwyczajnie od niego odejdą. Tak byłoby najlepiej dla polskiego wymiaru sprawiedliwości i dla Rzeczypospolitej – podkreślił prezydent.


Prezydent i marszałek Senatu rozmawiali o reformie wymiaru sprawiedliwości

Ziobro w Senacie: Główną przyczyną problemów sądownictwa jest rozbuchana korporacja

Warto zastanowić się nad tym, że główna przyczyna problemu polskiego sądownictwa nie leży w procedurach, a w rozrośniętej, rozbuchanej korporacji,...

zobacz więcej

„Musi zostać naprawiony wymiar sprawiedliwości”

– Musi zostać naprawiony wymiar sprawiedliwości; nie może być tak, że ludzie mówią, że sądy są niesprawiedliwe, że sądy źle działają i że sprawiedliwości nie znajdziesz w sądzie – podkreślił prezydent Andrzej Duda.

– Są obszary, które wymagają w Polsce naprawy – naprawiony musi zostać wymiar sprawiedliwości. Nie może być tak, że ludzie mówią, że sądy są niesprawiedliwe, że sądy źle działają i że sprawiedliwości nie znajdziesz w sądzie – zaznaczył Duda.

— Niektórym, podkreślam, niektórym, bo absolutnie nie wszystkim, ale niektórym sędziom wydaje się, że są bogami, bo mają nieograniczoną władzę nad ludźmi, którzy stają przed sądem. Otóż jest dokładnie odwrotnie i zupełnie inaczej. Sędziowie są sługami Rzeczypospolitej i narodu polskiego – oświadczył prezydent.


Prezydent Duda: Reforma wymiaru sprawiedliwości jest niezbędna

źródło:

Zobacz więcej