RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Zbigniew S. jest używany, kiedy nadzwyczajna kasta walczy o swoje przywileje”

– Na pewno Zbigniew S. jest używany w takich momentach, kiedy mamy sprawę sądownictwa i nadzwyczajna kasta walczy o swoje przywileje. S. jest używany właśnie teraz, kiedy się go nie aresztuje, podczas gdy stanowi realne zagrożenie, grozi sędziom – oceniła w TVP Info Dorota Kania, dziennikarka śledcza „Gazety Polskiej”.

Ponad 180 zarzutów, groźby pod adresem ministra. Zbigniew S. bez aresztu

Sąd Okręgowy w Lublinie zdecydował, że podejrzany o oszustwa i pranie brudnych pieniędzy Zbigniew S. pozostanie na wolności. Do 24 stycznia ma...

zobacz więcej

– Rozmawiałam z sędziami, którym groził Zbigniew S. Oni byli zdumieni, mówili, że nie rozumieją swoich kolegów, tego, jak postępują. Jest to ochrona człowieka, który ma za zadanie wprowadzić anarchię, poczucie, że są ludzie, którym wolno więcej – przekonywała dziennikarka. W jej opinii, „jeśli przestępcom wolno więcej, to sędziom wolno chodzić po ulicach w togach, mimo że jest to zabronione”.

Sąd Okręgowy w Lublinie zdecydował w czwartek, że podejrzany o oszustwa i pranie brudnych pieniędzy Zbigniew S. pozostanie na wolności. Do 24 stycznia ma wpłacić 500 tys. zł poręczenia majątkowego. Posiedzenie sądu było niejawne. Sąd nie zezwolił też na obecność dziennikarzy podczas ogłoszenia orzeczenia.

źródło:
Zobacz więcej