RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Trudny pożar”. Spłonęło złomowisko samochodów w Koszalinie

Ogień zagraża sąsiednim budynkom przemysłowym (fot. TVP3)

Strażacy opanowali pożar złomowiska samochodów w Koszalinie. Ogień już się nie rozprzestrzenia. – Ugaszone zostały wraki aut na zewnątrz terenu złomowiska. Trwa gaszenie hali – poinformował Piotr Skrzypiński z koszalińskiej straży pożarnej.

Spłonęła hala produkcyjna z meblami. Trwa dogaszanie pożaru

W nocy w miejscowości Turek spłonęła hala produkcyjno-magazynowa miejscowej fabryki mebli. Pożar gasiło ponad 40 zastępów straży pożarnej. Obecnie...

zobacz więcej

Pożar złomowiska samochodów przy ul. Szczecińskiej w Koszalinie wybuchł przed godz. 18; objął plac z wrakami i halę warsztatową.

– Pożar, który swoim zasięgiem objął powierzchnię ok. 3 tys. metrów kwadratowych, już się nie rozprzestrzenia. Dwie warstwy wraków na zewnątrz są ugaszone i gasimy na tę chwilę pożar hali – powiedział Skrzypiński.

Jak zaznaczył, pożarem zagrożony był sąsiedni salon meblowy. – Jego obrona była jednym z pierwszych zadań strażaków. Obiekt był schładzany. Wiatr wiał w jego stronę. Udało się obiekt obronić przed ogniem. Pożar się nie przedostał – przekazał strażak.

Na miejscu pracuje wciąż 17 zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej z Koszalina i okolicznych gmin.

– Nikt nie został poszkodowany w pożarze. Dogaszanie może potrwać jeszcze kilka godzin. Nie wiemy, co jest w hali – powiedział Skrzypiński. Dodał, że były trzaski, wybuchy, bo we wrakach znajdowały się „jakieś zbiorniki”, opony.

Ulica Szczecińska jest przejezdna. – Jest tylko ograniczenie widoczności ze względu na dym – ostrzegł Skrzypiński.

źródło:

Zobacz więcej