RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Materiały nt. prof. Grodzkiego zgodne z etyką dziennikarską”. Radio odpowiada posłowi PO

Według Roberta Kropiwnickiego, Radio Szczecin oferowało 5 tysięcy złotych za „szkalowanie profesora Tomasza Grodzkiego” (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

„Wszystkie materiały zostały przygotowane z należytą starannością i zgodnie z kodeksem etyki dziennikarskiej; wszystkie materiały zostały zweryfikowane merytorycznie” – napisał w zamieszczonym na stronie Radia Szczecin jego redaktor naczelny Przemysław Szymańczyk. Odniósł się on w ten sposób do słów wypowiedzianych przez posła PO na temat materiałów dotyczących marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, przekazanych przez stację.

Marszałek Grodzki odpowiada na pytanie o korupcję: Był taki film „Ghostbusters”

– Czy pan zdaje sobie sprawę z absurdów pana pytań? – powiedział marszałek Senatu Tomasz Grodzki, odpowiadając dziennikarzowi TVP Info, który...

zobacz więcej

Jak dodał Szymańczyk, osoby opowiadające dziennikarzom radia o korupcyjnych praktykach, do których miało dochodzić w szpitalu w Zdunowie, są im znane z imienia i nazwiska, „nie są zatem anonimowe”. „Dwie osoby, które wystąpiły na naszej antenie, ujawniły swoje dane osobowe i wizerunek” – czytamy w oświadczeniu.

Szymańczyk dodaje, że żaden z materiałów reporterskich nie powstał na zamówienie polityczne bądź z czyjejś inspiracji. „Żadna z osób, które wystąpiły w materiałach, nie była do tego przez nas zmuszana, żadnej nie oferowaliśmy w zamian jakichkolwiek korzyści i wbrew twierdzeniom posła Roberta Kropiwnickiego (w dniu 15 stycznia 2020 roku w programie »Gość Wiadomości« na TVP1) nie oferowaliśmy nikomu 5 tysięcy złotych za »szkalowanie profesora Tomasza Grodzkiego«. Marszałek Senatu również nigdy tak nie powiedział” – czytamy.

Jak deklaruje redaktor naczelny radia, od posła Kropiwnickiego będzie się ono domagało udowodnienia twierdzeń, które wypowiedział w środę.

źródło:
Zobacz więcej