„Dlaczego opluwacie Polskę?”. Mazurek pyta europosłów opozycji o głosowanie

Europosłowie wybrani z list Koalicji Europejskiej i Wiosny byli za przyjęciem rezolucji wymierzonej w Polskę i Węgry (fot. arch.PAP/Radek Pietruszka)

„Dlaczego opluwacie Nasz Polski Dom? Dlaczego donosicie na swój kraj? Dlaczego szkodzicie Polakom? Dlaczego niszczycie wizerunek i autorytet Polski? Opozycjo totalna, dlaczego?” – napisała na Twitterze Beata Mazurek. Europosłanka PiS zareagowała w ten sposób na fakt, że deputowani opozycji zagłosowali za przyjęciem przez PE rezolucji wymierzonej w Polskę.

Rezolucja przeciwko Polsce. Kto z europosłów z Polski głosował „za”. LISTA

Parlament Europejski przyjął rezolucję przeciwko Polsce i Węgrom. Stwierdzono w niej, że sytuacja w obu państwach się pogarsza oraz zaapelowano do...

zobacz więcej

Mazurek skierowała na Twitterze pytanie do opozycyjnych europosłów, z czego wynikała ich postawa w trakcie głosowania nad rezolucją. „Z zaprzaństwa, nienawiści, głupoty, mentalności lokaja?” – pyta europosłanka. Jej zdaniem głosowanie za rezolucją ich kompromituje.

Parlament Europejski przyjął rezolucję przeciwko Polsce i Węgrom. Stwierdzono w niej, że sytuacja w obu państwach się pogarsza oraz zaapelowano do KE i Rady UE o wykorzystanie dostępnych narzędzi, by wyeliminować ryzyko naruszania wartości unijnych. Za rezolucją opowiedziało się 446 posłów; przeciw było 178; od głosu wstrzymało się 41. Spośród polskich europosłów za przyjęciem rezolucji głosowali ci wybrani z list Koalicji Europejskiej i Wiosny. Przeciwko rezolucji byli europosłowie wybrani z list Zjednoczonej Prawicy.

źródło:
Zobacz więcej