RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

A1 w weekend częściowo zamknięta

Wszystkie sześć wiaduktów powinno być gotowych i przekazanych od użytkowania w ciągu najbliższego roku (fot. tt/@GDDKiA_Lodz)

Na weekend, 18-19 stycznia, zaplanowano wyburzenie sześciu wiaduktów w ciągu dróg lokalnych nad przebudowywaną A1 w Łódzkiem. W związku z pracami czasowo zamknięty będzie ruch na autostradzie na odcinku węzeł Tuszyn-Piotrków Trybunalski Zachód - informuje GDDKiA.

Wiadukt na A1 zamknięty do odwołania z powodu pęknięcia elementów konstrukcji

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że w związku z uszkodzeniem elementów konstrukcyjnych wiaduktu na węźle Łódź Północ na...

zobacz więcej

Jak zaznaczył rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Jan Krynicki, pierwszych kilkudziesięciominutowych zatrzymań ruchu należy spodziewać się już w piątek 17 stycznia ok. godz. 16-17, podczas wprowadzania tymczasowej organizacji ruchu. Jeszcze tego samego dnia, ale od godz. 19, droga będzie już niedostępna dla kierowców i potrwa to do poniedziałku 20 stycznia do godz. 6.

W tym czasie kierowcy podróżujący między południem i północą Polski będą musieli korzystać z objazdów.

Jadąc od Łodzi w kierunku Katowic na węźle Tuszyn muszą zjechać z autostrady A1 na DK 12/91 i przez Srock pojadą w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego. Na węźle Piotrków Trybunalski Północ zjadą w prawo na drogę ekspresową S8 i dojadą nią do autostrady A1 na węźle Piotrków Trybunalski Zachód.

Z kolei podróżujący od strony Katowic w kierunku Łodzi, powinni na węźle Piotrków Trybunalski Zachód zjechać na drogę ekspresową S8 (kierunek Warszawa), dotrzeć do najbliższego węzła - Piotrków Trybunalski Północ, tam skręcić na DK 12/92 i dojechać nią do węzła Tuszyn, skąd można kontynuować podróż w kierunku Łodzi i Gdańska autostradą A1.

– Jak deklaruje wykonawca, wszystkie sześć wiaduktów powinno być gotowych i przekazanych od użytkowania w ciągu najbliższego roku – dodaje Krynicki. Przeznaczone do rozbiórki obiekty znajdują się na drogach lokalnych: Srock-Wodzinek, Imielna-Sierosław, Przydatki-Doły Brzeskie, Papieże-Karlin, Władysławów-Żychlin oraz Bąkowiec- Polesie.

źródło:

Zobacz więcej