RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rezolucja przeciwko Polsce. Kto z europosłów z Polski głosował „za”. LISTA

Spośród polskich europosłów za przyjęciem rezolucji głosowali ci wybrani z list Koalicji Europejskiej i Wiosny (fot. arch.PAP/Marcin Obara, PAP/Paweł Supernak, arch.PAP/Jakub Kaczmarczyk, PAP/Marcin Gadomski, arch.PAP/Mateusz Marek, arch.PAP/Radek Pietruszka)

Parlament Europejski przyjął rezolucję przeciwko Polsce i Węgrom. Stwierdzono w niej, że sytuacja w obu państwach się pogarsza oraz zaapelowano do KE i Rady UE o wykorzystanie dostępnych narzędzi, by wyeliminować ryzyko naruszania wartości unijnych. Publikujemy listę europosłów wybranych z Polski, którzy poparli treść tego dokumentu.

PE przyjął rezolucję w sprawie praworządności w Polsce i na Węgrzech. „Sytuacja się pogarsza”

Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie praworządności w Polsce i na Węgrzech. Stwierdził w niej, że sytuacja w obu państwach się...

zobacz więcej

Za rezolucją - w której wzywa się KE do „wykorzystania w pełni dostępnych narzędzi, w szczególności przyspieszonych postępowań ws. uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego przed TSUE” oraz żąda „zastosowania środków tymczasowych, aby wyeliminować wyraźne ryzyko poważnego naruszenia przez Polskę i Węgry wartości, na których opiera się Unia” - opowiedziało się 446 posłów; przeciw było 178; od głosu wstrzymało się 41. Spośród polskich europosłów za przyjęciem rezolucji głosowali ci wybrani z list Koalicji Europejskiej i Wiosny. Ich listę zamieścił na Twitterze zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel.

Są to: Magdalena Adamowicz, Jerzy Buzek, Bartosz Arłukowicz, Krzysztof Hetman, Tomasz Frankowski, Andrzej Halicki, Danuta Hübner, Adam Jarubas, Jarosław Kalinowski, Ewa Kopacz, Janusz Lewandowski, Elżbieta Łukacijewska, Radosław Sikorski, Róża Thun und Hohenstein, Marek Belka, Robert Biedroń, Włodzimierz Cimoszewicz, Sylwia Spurek oraz Leszek Miller.

Przeciwko rezolucji byli europosłowie wybrani z list Zjednoczonej Prawicy.

źródło:
Zobacz więcej