Prezydent: cieszę się, że program modernizacji polskiej armii, wreszcie jest realizowany

– Cieszę się, że program modernizacji polskiej armii, wreszcie jest realizowany i że ogromne kwoty przeznaczane na ten program - łącznie 500 mld zł - trafiają także do polskiego przemysłu – powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Hucie Stalowa Wola (woj. podkarpackie).

Szef MON: Zakończyliśmy negocjacje dot. zakupu myśliwców F-35

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował, że jeszcze w styczniu planowane jest podpisanie ze Stanami Zjednoczonymi umowy na zakup...

zobacz więcej

Prezydent podkreślił, że Huta Stalowa wola to jeden z najważniejszych podmiotów dostarczających ciężkie wyposażenie bojowe dla polskiego wojska. – Ogromnie się cieszę, że program modernizacji polskiej armii, o którym tyle razy mówiliśmy i który napotykał na tyle różnych przeszkód, wreszcie jest realizowany i jest zrealizowany także - a może przede wszystkim także tutaj w Hucie Stalowa Wola z tak wielkim powodzeniem – mówił Andrzej Duda.

Wskazał na produkowane w Hucie Stalowa Wola moździerze samobieżne Rak i armatohaubice Krab. – Cieszę się z tego bardzo dużego zamówienia, które będziecie państwo realizowali jeszcze przez najbliższe lata, a mam nadzieję staną się one w przyszłości także naszym produktem eksportowym i mam nadzieję, że będą oferowane na całym świecie – powiedział prezydent.


Prezydent Duda zainauguruje Polską Wystawę GospodarcząWyraził satysfakcję z tego, że w związku z produkcją, która ma miejsce w HSW, powstały nowe miejsca pracy w Stalowej Woli i regionie podkarpacia. – Cieszę się ogromnie, że to zasila dzisiaj polskie wojsko, a my realizując modernizację polskiej armii, płacąc gigantyczne pieniądze – bo to są niewyobrażalne kwoty, to jest ponad 500 miliardów złotych, cały plan modernizacyjny - że te pieniądze w dużym stopniu trafiają także do polskiego przemysłu, rozwijają i unowocześniają go, a także – a może przede wszystkim - zasilają budżety rodzin ludzi, którzy są tutaj zatrudnieni i współpracują z państwa zakładami – mówił Andrzej Duda.

Zaznaczył, że miał już okazję obejrzeć egzemplarz testowy wozu bojowego piechoty Borsuk. Jak dodał, ma nadzieję, że także ten sprzęt będzie produkowany przez HSW. – Liczę na to, że to będzie nasz kolejny hit eksportowy (..) i że będzie nim zainteresowanie w wielu państwach na świecie; dzięki temu zakłady będą miały stabilną produkcję na długie lata, która zapewni możliwości rozwoju.

źródło:

Zobacz więcej