Festiwal w Opolu. „Perła w koronie oferty muzycznej TVP”

TVP podpisała porozumienie z miastem Opole ws. organizacji 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Prezes Telewizji Polskiej ogłosił, że impreza będzie trwała od 5 do 8 czerwca 2020. – Trzeba widzieć festiwal w szerszej perspektywie odbudowy sceny muzycznej i formatów muzycznych w Telewizji Polskiej – powiedział Jacek Kurski. Jak dodał, impreza dopełnia szeroką ofertę TVP i stanowi „perłę w koronie” ofert muzycznych.

Miliony widzów wybrały „Sylwestra Marzeń z Dwójką”. TVP zdystansowała konkurencję

„Sylwester Marzeń” okazał się hitem sylwestrowej nocy, a TVP zdystansowała konkurencję. „Tłumy pod sceną w Zakopanem i rekord przed telewizorami:...

zobacz więcej

Prezes TVP przypomniał odnowione formaty muzyczne Telewizji Polskiej, takie jak „Szansa na Sukces” czy „Jaka to Melodia”, a także nowości („The Voice Senior”, „The Voice Kids”). Zwrócił uwagę na szereg wydarzeń przyciągających milionową widownię, takich jak „Sylwester Marzeń” (ponad 8 mln widzów), Letnia Trasa Dwójki, Festiwal Muzyki Tanecznej w Kielcach czy Roztańczony Narodowy.

– Krótko mówiąc w ciągu tych czterech lat pracy nowego zarządu Telewizji Polskiej udało się skonsolidować, wytworzyć kilka formatów, kilka trwałych eventów, które wpisały się już w kalendarz i w tradycję polskiej sceny muzycznej i rozrywkowej. I cieszę się że, ten kolejny nasz festiwal muzyki krajowej, polskiej, w Opolu, jest dopełnieniem tej szerokiej oferty i stanowi „perłę w koronie” oferty muzycznej Telewizji Polskiej – ocenił Jacek Kurski.

Szef TVP przedstawił zarys programu festiwalu, który będzie trwał od 5 czerwca (piątek) do 8 czerwca (poniedziałek). Pierwszego dnia odbędzie się koncert „Od Opola do Opola”, który, jak powiedział Jacek Kurski, „zapowiada się fantastycznie”. W jego trakcie przypomniane zostaną najważniejsze wydarzenia i rocznice muzyczne, a także jubileusze wykonawców.

Również w piątek będzie można wysłuchać koncertu debiutów. W ubiegłym roku roku nagrodę jury wygrała laureatka „Szansy na Sukces” Aleksandra Nykiel, zaś nagrodę publiczności zdobył uczestnik „Szansy na Sukces”, Sargis Davtyan.

Następnego dnia, w sobotę, 6 czerwca, koncert „Premiery”, w którym wystąpi 11 wykonawców, a zwycięzcę wyłoni zarówno publiczność, poprzez głosowanie SMS-ami, jak i jury. Drugi koncert będzie stanowił przegląd piosenki zaangażowanej, poetyckiej pod tytułem „A po nocy przychodzi dzień”.

– Siódmy czerwca to niedziela i koncert jeden, duży główny finałowy, 180 minut – „Hulali w Opolu” w nawiązaniu do piosenki „Hulali po polu i pili kakao”. To creme de la creme 57-letniej historii opolskiego festiwalu. Polacy najbardziej kochają te piosenki, które znają, w związku z czym taki szeroki przegląd insajderski, wchodzenie za kulisy w kuluary – zachęcał prezes TVP.

Jacek Kurski zdradził, że podczas tego koncertu przedstawionych zostanie wiele ciekawych informacji „muzycznych i nie tylko muzycznych”.

źródło:
Zobacz więcej