O. Kramer dostał zakaz wypowiadania się. „To czas na refleksję”

Ojciec Grzegorz Kramer (fot. arch PAP/Darek Delmanowicz)

Jezuita o. Grzegorz Kramer otrzymał od władz zakonnych zakaz rozmów z mediami i wypowiadania się w mediach społecznościowych. Wszystko po tym, jak opublikował tweeta o emerytowanym papieżu Benedykcie XVI, w którym pisał, że „lepiej, by papieże umierali”. – To jest czas na refleksję – komentuje jego zakon.

Znany jezuita zniknął z mediów społecznościowych

Znany jezuita o. Grzegorz Kramer zlikwidował swoje konta w mediach społecznościowych. Kilka dni temu, komentując fragmenty wypowiedzi papieża...

zobacz więcej

O. Grzegorz Kramer na Twitterze wszedł w dyskusję o nowej książce Benedykta XVI, w której emerytowany papież przerwał milczenie i stanął w obronie celibatu księży i jego wartości.

Komentując wpis innego jezuity – który napisał, że „nowa książka Benedykta XVI nie jest przeciwstawieniem się papieżowi Franciszkowi, jak piszą niektóre media” – Kramer stwierdził: „Bardziej chodzi o to, że miał milczeć, a póki co teraz zaczyna mówić. Jednak chyba lepiej, żeby papieże umierali”.

O. Kramer swój wpis usunął. Zlikwidował też swoje konta na Twitterze i Facebooku. Na swoim blogu zamieścił post podkreślając, że „przeprasza niektóre osoby, które odniosły wrażenie, że życzy źle Benedyktowi i dla których wpis był gorszący”. Zapewnił, że nie miał złych intencji.

Jezuita dostał od swoich przełożonych zakaz wypowiadania się w mediach.

– Wpis był nieroztropny, wieloznaczny i został zrozumiany opacznie, czyli tak, że autor życzy Benedyktowi XVI śmierci – powiedział o. Jarosław Paszyński, socjusz prowincjała Prowincji Polski Południowej jezuitów.

– Zabierając głos publicznie, trzeba ważyć słowa. Tu tego zabrakło. Ojciec Kramer oczywiście nadal może głosić Słowo Boże. Zakaz dotyczy działalności na gruncie mediów społecznościowych. To jest czas na refleksję – tłumaczy duchowny.

źródło:
Zobacz więcej