RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

69-latka rozjechała dzieci na pasach. Została aresztowana

Starsza kobieta wjechała na przejście dla pieszych, mimo czerwonego światła (fot. Pexels)

Japoska policja aresztowała 69-letnią kobietę, która wjechała na pasach w grupę uczniów podstawówki. Pięcioro dzieci trafiło do szpitala.

91-latka za kierownicą zabiła pieszego. Sąd wydał wyrok w zawieszeniu

Wyrok trzech lat więzienia w zawieszeniu na pięć lat usłyszała 91-letnia Japonka, która wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle i zabiła...

zobacz więcej

Do incydentu doszło w środę około godz. 3.15 czasu lokalnego w mieście Iwaki w prefekturze Fuhushima. Grupa dzieci wracała do domu po lekcjach. Gdy przechodziły przez pasy na zielonym świetle, wjechała w nie 69-letnia Chieko Kiname.

Pięcioro dzieci trafiło do szpitala – informuje dziennik „Sankei Shimbun”. Najbardziej poszkodowana dziewczynka ma złamany prawy nadgarstek i uszkodzoną szczękę. Pozostali uczniowie odnieśli niegroźne obrażenia.

Kiname została aresztowana i ma usłyszeć zarzut spowodowania wypadku w wyniku nieostrożnego prowadzenia.

W ostatnim czasie w Japonii dochodziło do serii śmiertelnych wypadków samochodowych z udziałem starszych kierowców. W kwietniu zeszłego roku kobieta i jej trzyletnia córeczka zginęły pod kołami samochodu prowadzonego przez 87-latkę. Wypadki te zrodziły pytania o to, do jakiego wieku można prowadzić pojazdy w starzejącym się japońskim społeczeństwie.

źródło:
Zobacz więcej