Reżyser „Bożego Ciała” Jan Komasa trafił do szpitala

Nie wiadomo, co dolega artyście (fot. arch. PAP/Adam Warżawa)

Reżyser „Bożego Ciała” Jan Komasa zasłabł i trafił do szpitala w Los Angeles. Nie wiadomo, co mu dolega. Polski reżyser w USA promuje swój film, który jest nominowany do Oscara.

„Boże Ciało” na krótkiej liście filmów kandydujących do Oscara

„Boże Ciało” w reżyserii Jana Komasy znalazło się na krótkiej liście filmów kandydujących do Oscara w kategorii „najlepszy film międzynarodowy”...

zobacz więcej

Komasa trafił do szpitala we wtorek wieczorem. Został tam przewieziony karetką. Nie poinformowano, co dolega polskiemu reżyserowi. Kilka dni temu miał skarżyć się na osłabienie i przeziębienie.

Wszystko działo się przed pokazem jego filmu w kinie The Ray Stark Family, na które tłumnie przybyli jego fani.

„Boże Ciało” w reżyserii Komasy znalazło się na krótkiej liście filmów kandydujących do Oscara w kategorii „najlepszy film międzynarodowy”.

Głównym bohaterem „Bożego Ciała” jest 20-letni Daniel (w tej roli Bartosz Bielenia), który podczas pobytu w zakładzie poprawczym zaczyna snuć marzenia o byciu księdzem. Warunkowo zwolniony chłopak zostaje skierowany do pracy w zakładzie stolarskim.

Nowy rozdział życia postanawia rozpocząć od wizyty w miejscowym kościele, podczas której omyłkowo zostaje wzięty za księdza i zaprowadzony na plebanię. Daniel, konsekwentnie udając księdza, zaprzyjaźnia się z proboszczem (Zdzisław Wardejn). Duchowny prosi go, by pod jego nieobecność sprawował posługę kapłańską w parafii.

Wśród nominowanych do Oscara za najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy poza „Bożym Ciałem” znalazły się: „Kraina miodu” Ljubomira Stefanowa i Tamary Kotewskiej, zdobywca canneńskiej Złotej Palmy „Parasite” Bonga Joon-ho, uhonorowani w Cannes Nagrodą Specjalną Jury „Nędznicy” Ladja Ly oraz „Ból i blask” Pedro Almodovara, który przyniósł grającemu w nim główną rolę Antonio Banderasowi nagrodę w Cannes dla najlepszego aktora.

źródło:
Zobacz więcej