Pijany lekarz w szpitalu wojewódzkim. „Mówił, że ma zamiar operować”

Chirurg miał tłumaczyć się, że nie wychodził ze swojego gabinetu do pacjentów (fot. Shutterstock/H_Ko)

Niemal promil alkoholu miał w organizmie lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie. Stan jego trzeźwości skontrolowali policjanci, wezwani do placówki po anonimowym zgłoszeniu. Według nieoficjalnych informacji lubelskich mediów pijany miał być ordynatorem jednego z oddziałów chirurgii.

Pijany sędzia leżał na ulicy w Lublinie. „Miał opuszczone spodnie i bieliznę”

W centrum Lublina kompletnie pijany sędzia z opuszczonymi spodniami i bielizną leżał na chodniku – informuje portal lublin112.pl. Na miejscu...

zobacz więcej

Anonimową informację o tym, że jeden z lekarzy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy al. Kraśnickiej prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu policja otrzymała w środę około godz. 8.30. Skierowany tam patrol skontrolował stan trzeźwości 60-letniego medyka. Okazało się, że ma on prawie promil alkoholu w organizmie – poinformowała podkomisarz Anna Kamola z zespołu prasowego KWP w Lublinie.

Jak dodała, lekarz został odsunięty od pracy. Śledczy będą wyjaśniać, czy podejmował on jakieś czynności zawodowe z pacjentami i czy mógł im zagrozić.

– Lekarz po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany. Przesłuchani będą też pracownicy szpitala i świadkowie. Sprawę będą prowadzić policjanci z VII komisariatu w Lublinie – przekazała podkom. Kamola.

Z relacji dziennikarzy portalu „Kuriera Lubelskiego” wynika, że to nie pierwsza sytuacja, gdy zatrzymany lekarz przyszedł do pracy pod wpływem alkoholu. Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że pijany lekarz to ordynator chirurgii naczyniowej.

Chirurg miał tłumaczyć się, że przyszedł do pracy tylko po to, żeby uzupełnić dokumentację i nie wychodził ze swojego gabinetu do pacjentów.

– W środę rano mówił, że ma zamiar dziś operować. Dlatego w trosce o pacjentów zgłosiliśmy sprawę na policję. Nie będziemy tego dalej tolerować – mówią anonimowo pracownicy szpitala, cytowani przez lubelski portal.

Rzecznik placówki potwierdził fakt zatrzymania jednego z medyków. Dodał również, że obecnie lekarz przebywa na urlopie. Nie sprecyzował jednak, kiedy urlop się zaczął.

źródło:
Zobacz więcej