RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Taniec na rurze przed dziećmi na finale WOŚP [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Podczas finału WOŚP, który odbywał się w gminie Męcinka na Dolnym Śląsku, jedną z atrakcji był taniec na rurze. Kobieta – „utalentowana instruktorka” – zatańczyła przed zgromadzoną publicznością, z której większość stanowiły dzieci.

W klubie go-go wydał 30 tys. zł, ale nie był świadomy. Sąd: Ma dostać zwrot

30 tys zł – tyle decyzją sądu właściciele klubu go-go mają zwrócić mężczyźnie, który w 2015 r. wydał w lokalu zawrotną sumę na drinki. Pan...

zobacz więcej

W niedzielę w wielu miejscach w całym kraju odbywał się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Samodzielny sztab WOŚP – jak relacjonują lokalne media – po raz pierwszy w historii zagrał w gminie Męcinka, zebrano około 45 tys. zł.

Na oficjalnym profilu WOŚP Męcinka na Facebooku ukazało się nagranie, na którym widać, jedną z atrakcji tamtego wieczoru – taniec na rurze. Wideo, choć zostało usunięte, zachowało się w sieci. Poniższe zdjęcie tancerki przy rurze również zostało skasowane.

Widać na nim skąpo ubraną kobietę, która przez kilka minut wykonuje taniec. Dookoła niej zebrało się kilkadziesięcioro dzieci, które z uwagą obserwowały pokaz. Za dziećmi stały osoby dorosłe.

Na oficjalnej stronie WOŚP czytamy, że był to występ „utalentowanej instruktorki pole dance”, który pokazał „widowiskowy kunszt aktywności fizycznej”. „Pole dance to pokaz umiejętności taneczno-akrobatycznych, które w historii ludzkości sięgają wielu setek lat wstecz. Zapoczątkowano je w Chinach i Indiach” – czytamy.

O komentarz do sprawy zwróciliśmy się do rzecznika WOŚP. Jak przekazał „każdy z organizatorów Finału WOŚP działa we własnym imieniu, na rzecz WOŚP”. „Ma w związku z tym autonomię w organizacji Finału WOŚP i ponosi za to odpowiedzialność. Jednocześnie zwracam uwagę Pana Redaktora na fakt, że w 2017 roku taniec na rurze został uznany przez Zgromadzenie Generalnie Międzynarodowych Federacji Sportowych (GAISF) za oficjalną dyscyplinę sportową. Istnieje szansa, że kiedyś ujrzymy taniec na rurze na Igrzyskach Olimpijskich” – napisał Krzysztof Dobies.

Spytaliśmy również w urzędzie gminy Męcinka, tam nie uzyskaliśmy komentarza.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej