RAPORT

Pogarda

Rzecznik PO o „botach” w partii: Nie sądzę, by to była Gajewska

Najnowsze

Popularne

Nie sądzę, żeby Kinga Gajewska prowadziła tego rodzaju działalność, to było by bardzo niepoważne. Myślę, że to podszepty ludzi, którzy źle życzą PO – powiedział w programie „Kwadrans Polityczny” poseł Jan Grabiec, rzecznik Platformy Obywatelskiej.

„Uderzają w Borysa, wychwalają Tomka”. Problem z botami w PO

Nasi konkurenci zaangażowali „boty”, pozakładali fejk-konta z nazwiskami „ludzi”, którzy nie istnieją. Z tych kont masowo produkowane są wpisy...

zobacz więcej

Według Wirtualnej Polski ludzie posła Tomasza Siemoniaka – kontrkandydata Borysa Budki w wyborach na szefa PO – stworzyli serię „botów” i fałszywych kont w mediach społecznościowych, z których prowadzą „brudną kampanię”.

– Nasi konkurenci zaangażowali „boty”, pozakładali fake konta z nazwiskami „ludzi”, którzy nie istnieją. Z tych kont masowo produkowane są wpisy wychwalające Tomka Siemoniaka i uderzające w Borysa. To jest przegięcie, czegoś takiego jeszcze w wewnętrznych kampaniach PO nie było – powiedział w rozmowie z wp.pl „polityk działający przy kampanii” Budki.

Portal twierdzi, że „działacze Platformy wspierający szefa swojego klubu wskazują na rzekome powiązania fałszywych kont z posłanką PO Kingą Gajewską”.

Rzecznik PO poseł Grabiec, komentując doniesienia o botach w swojej partii, powiedział, że nie sądzi, by taka sytuacja miała miejsce.

– Nie sądzę, żeby Kinga Gajewska prowadziła tego rodzaju działalność. To byłoby bardzo niepoważne. Myślę, że to podszepty ludzi, którzy źle życzą PO albo nieudolne próby pomocy, która jest obciążeniem w tej kampanii. Każdy wie, również Gajewska, że tego rodzaju aktywność kończy się źle – mówił.

Zapewniał, że „nadal jesteśmy w jednej rodzinie, w jednej grupie”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej