RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Korupcja przy przetargu AMW. CBA zatrzymało trzy osoby

Zatrzymań dokonano chwilę po przekazaniu pieniędzy (fot. Shutterstock/Atstock Productions)
Zatrzymań dokonano chwilę po przekazaniu pieniędzy (fot. Shutterstock/Atstock Productions)

Agenci CBA zatrzymali trzy osoby na gorącym uczynku przekazania 25 tys. zł łapówki. Sprawa dotyczy korupcji przy przetargu organizowanym przez Agencję Mienia Wojskowego.

Zatrzymania oficerów Wojska Polskiego. W tle podżeganie do przekazywania informacji

Prokuratura Krajowa poinformowała o zatrzymaniu i zarzutach dla oficerów Wojska Polskiego i przedsiębiorców. Chodzi o żądanie korzyści majątkowych...

zobacz więcej

Fakt zatrzymania potwierdził portalowi tvp.info rzecznik CBA Temistokles Brodowski. Jak zaznaczył, operacji dokonali agenci z delegatury w Łodzi.

Sprawa ma związek z utrudnianiem prowadzenia postępowań przetargowych przeprowadzanych przez Agencję Mienia Wojskowego w Bydgoszczy.

Chwilę po przekazaniu 25 tys. zł. łapówki agenci zatrzymali trzy osoby – wśród nich są dwaj pośrednicy w handlu nieruchomościami oraz osoba uczestnicząca w przetargu organizowanym przez bydgoską AMW.

– Wszystko wskazuje na to, że zatrzymani pośrednicy, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, przystąpili do przetargów ogłoszonych przez Agencję Mienia Wojskowego Oddział Regionalny w Bydgoszczy na zakup lokali stanowiących mienie wojskowe – tłumaczy Brodowski.

Po tym, tuż przed rozpoczęciem przetargu weszli w porozumienie z jednym z jego uczestników, proponując, że za pieniądze odstąpią od udziału w nim, umożliwiając zakup mieszkań temu uczestnikowi za cenę wywoławczą.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty utrudniania przetargu publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. – Zgromadzone przez CBA materiały trafiły do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy – mówi rzecznik.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej