Yamaha ostrzega: futerały do instrumentów nie są przeznaczone do pakowania w nie ludzi

Apel to efekt plotek, że Ghosn opuścił dom w futerale na kontrabas (fot. ShutterstockFOTOGRIN)

Znany producent instrumentów muzycznych, japońska firma Yamaha, zaapelowała na Twitterze, by ludzie nie próbowali się wciskać w futerały na kontrabasy, perkusje i sprzęt nagłaśniający. Apel wystosowano po udanej ucieczce z Japonii do Libanu byłego szefa koncernu Nissan Renault Mitsubishi Carlosa Ghosna.

Kolejne szczegóły ucieczki byłego prezesa Nissana z Japonii

Oskarżony o oszustwa finansowe były prezes Nissana Carlos Ghosn skorzystał z dwóch samolotów firmy MNG Jet, aby uciec z Japonii przez Stambuł do...

zobacz więcej

Carlos Ghosn został oskarżony o malwersacje finansowe. Żeby uniknąć procesu i więzienia, postanowił uciec z Japonii. Nie mógł się wyjechać legalnie, więc zorganizował ucieczkę. Ukrył się w skrzyni na głośniki i wzmacniacze, która była zbyt duża, by przepuścić ją przez skaner rentgenowski do sprawdzania bagażu, a jego wspólnicy zawieźli ją na lotnisko Kansai w zachodniej Japonii i nadali jako bagaż do samolotu lecącego do Libanu.

Niedługo po tym, jak sprawa wyszła na jaw, firma Yamaha, producent m.in. fortepianów, kontrabasów, perkusji i nagłośnienia estradowego, przypomniała na Twitterze, że futerały do instrumentów nie są przeznaczone do pakowania w nie ludzi.

Apel to efekt plotek, że Ghosn opuścił dom w futerale na kontrabas. Drugim powodem wydania takiego komunikatu była prawdopodobnie popularność zabawy w Ghosna, polegającej na tym, że użytkownicy Twittera prezentowali zdjęcia siebie lub swoich dzieci wciśniętych w pojemniki na instrumenty.

źródło:

Zobacz więcej