RAPORT

Pogarda

Sikorski o Szydło: W jej sprawie toczą się przesłuchania. Była premier: Pan jest kłamcą

Najnowsze

Popularne

– W jej sprawie toczą się przypadki, takie jak 26 przesłuchań Bogu ducha winnego Sebastiana K. – tak o europoseł Beacie Szydło mówił na forum europarlamentu eurodeputowany Radosław Sikorski. – Jest pan kłamcą i jest pan niegodny tego, by mieć mandat z nadania Polaków – skomentowała ten atak była premier.

„Sikorski ze względów pewnej niedojrzałości umysłowej nie nadaje się na polityka”

– Problemem zawsze i od początku ministra Radosława Sikorskiego, co wyszło w tych taśmach, było to, że nie nadaje się on jednak na polityka - tym...

zobacz więcej

– Wielokrotnie polski rząd, w tym również ja, tłumaczył, dlaczego konieczne są reformy wymiaru sprawiedliwości, który jako jedyny nie został zreformowany w okresie transformacji. Można powiedzieć, że do tej pory jest reliktem komunizmu w demokratycznym państwie członkowskim UE – mówiła podczas debaty w Parlamencie Europejskim była premier, eurodeputowana PiS Beata Szydło.

Między nią a europosłem PO Radosławem Sikorskim doszło do ostrej wymiany zdań. Po wystąpieniu, w którym była premier przekonywała, że zmiany wprowadzane przez jej partię są zgodne z konstytucją, Sikorski replikował, że nie wie, czy są zgodne.

Była premier „nie jest bezstronna w tej sprawie, gdyż to w jej sprawie toczą się przypadki, takie jak 26 przesłuchań Bogu ducha winnego Sebastiana K.” – mówił Sikorski, nawiązując do zderzenia rządowej limuzyny z Beatą Szydło z fiatem seicento prowadzonym przez Sebastiana K.

Beata Szydło stwierdziła, że Sikorski w tym momencie skłamał i powinien być w zasadzie pozwany przez nią do sądu. – Przeciwko mnie nie toczą się żadne postępowania sądowe, panie Sikorski. Niech pan czyta ze zrozumieniem. Jest pan kłamcą i jest pan niegodny tego, by mieć mandat z nadania Polaków – mówiła oburzona europosłanka PiS.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej