RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Termometry zwariowały. W Poroninie -9,4 st., na Gubałówce – 7,5 st.

Różnica temperatur wyniosła aż 17 stopni (fot. PAP/Marcin Bielecki)

Niecodzienne zjawisko na Podhalu. Termometry wskazały -9,4 st. w Poroninie, a kilka kilometrów dalej, na Gubałówce – 7,5 st. Różnica temperatur wyniosła aż 17 st. „Taki wpływ ma właśnie halny” – skomentował tę anomalię Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na Twitterze.

Australia: poranny deszcz nad Melbourne [WIDEO]

W środę nad Melbourne przetoczyły się burze; wiatr rozgonił dym z płonącego w Australii buszu. Wcześniej w środę mecze kwalifikacyjne Australian...

zobacz więcej

W Tatrach nadal panują trudne warunki pogodowe. Tatrzański Park Narodowy ostrzega turystów.

„W wyższych partiach gór pokrywa śnieżna jest mocno zróżnicowana, śnieg na szlakach jest zmrożony i twardy. Miejscami na granicy śnieg jest całkowicie wywiany i wystają kamienie. Poruszanie się w warunkach zimowych w tej części Tatr wymaga doświadczenia górskiego oraz posiadania odpowiedniego sprzętu (raki, czekan, kask, lawinowe ABC) i umiejętności posługiwania się nim. Szlaki w dolinach są również mocno oblodzone i bardzo śliskie.” – poinformował na swojej stronie w komunikacie Tatrzański Park Narodowy.

W czwartek na przeważającym obszarze Polski będzie pochmurno. Na Pomorzu Wschodnim, Kujawach, w Wielkopolsce i na Ziemi Łódzkiej miejscami słaby deszcz. Na termometrach od 4 st. na południowym wschodzie do 9 na południowym zachodzie; w kotlinach górskich około 0 st. W. Wysoko w Tatrach może wiać do 70 km/h.

W piątek przed południem mgły. Na termometrach 2 st. na północnym wschodzie, 7 na zachodzie. Wysoko w Tatrach może wiać do 90 km/h.

źródło:
Zobacz więcej