Nagrywała byłego chłopaka, jak katuje kota. Zatrzymała ją policja

O zdarzeniu powiadomiła policję przedstawicielka Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt (OTOZ) Animals (fot. Shutterstock/Sonsedska Yuliia)

Kobieta, która nagrywała mieszkańca Prabut katującego kota została zatrzymana – poinformowała rzeczniczka Komendy Powiatowej w Kwidzynie sierż. sztab. Anna Filar. Film, na którym widać, jak Michał B. krzywdzi zwierzę, opublikował w internecie prezes Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt Konrad Kuźmiński.

Sadysta skatował kota prętem, jego dziewczyna wszystko nagrywała

Młody mężczyzna zabija kota metalowym prętem, a wszystko nagrywa telefonem jego rozbawiona dziewczyna. Takie nagranie trafiło do sieci. Sadysty i...

zobacz więcej

19–letnia Klaudia Cz., która nagrała, jak jej były chłopak katuje metalową pałką kota, została zatrzymana przez policję.

– Kobieta stawiła się rano na komisariacie policji w Prabutach. Została przesłuchana, a następnie zatrzymana. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy – powiedziała sierż. sztab. Filar.

Była dziewczyna Michała B., który skatował na śmierć kota, napisała wcześniej na Facebooku, że została zmuszona do nagrania filmu. „Bałam się zareagować mimo łez w oczach, bałam się, że mi coś zrobi (...). Od 5 miesięcy gryzło mnie sumienie i w końcu stanęłam na odwagę i poprosiłam koleżankę o pomoc, co mam zrobić z nagraniem, bo nie mogłam znieś bólu, który czułam (...), on rozkazywał mi, traktował okropnie i bałam się strasznie ujawnić, co zrobił” – napisała. <

O zdarzeniu powiadomiła policję przedstawicielka Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt (OTOZ) Animals.

Pół roku więzienia za zabicie kota

Jak poinformowała Prokuratura Okręgowa w Opolu, na karę sześciu miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności skazał Sąd Rejonowy w...

zobacz więcej

– O godz. 21.55 otrzymaliśmy telefon z informacją, że mieszkaniec Prabut znęca się nad kotem. Zgłaszająca poinformowała nas, że na portalu społecznościowym pojawiło się nagranie, na którym widać, jak młody mężczyzna katuje zwierzę. Funkcjonariusze zabezpieczyli film. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy, przesłuchani zostaną świadkowie – powiedziała sierż. sztab. Filar.

Nagranie opublikował w mediach społecznościowych prezes Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt Konrad Kuźmiński. „Otrzymałem drastyczny film, na którym widać, jak Mateusz B. z miejscowości Prabuty (Pomorskie) katuje kota metalową pałką. Sadystę nagrywała koleżanka” – napisał na Twitterze.

Mężczyzna przez ponad minutę kilkanaście razy uderza metalową pałką kota. Zwierzę próbuje uciec. Ostatecznie mężczyzna otwiera drzwi frontowe. Kot wybiega na dwór, ale oprawca rusza za nim. W tym momencie film się urywa.

Za zabójstwo zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do pięciu lat więzienia i 100 tys. zł grzywny.

źródło:

Zobacz więcej