RAPORT

Pogarda

Ukraina prosi Iran o czarne skrzynki zestrzelonego boeinga

W katastrofie zginęło 176 osób (fot. Iranian Red Crescent / Handout/Anadolu Agency via Getty Images)
W katastrofie zginęło 176 osób (fot. Iranian Red Crescent / Handout/Anadolu Agency via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Prokuratura generalna i Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) zwróciły się do władz Iranu o przekazanie czarnych skrzynek ukraińskiego samolotu, który w ubiegłym tygodniu został zestrzelony w Teheranie. W katastrofie zginęło 176 osób.

Prezydent Zełenski: Ukraina domaga się od Iranu ukarania winnych i odszkodowania

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski domaga się ukarania winnych i wypłacenia odszkodowania od Iranu, który przyznał w sobotę do...

zobacz więcej

„Biuro prokuratora generalnego i Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zwróciły się do odpowiednich organów Islamskiej Republiki Iranu z pytaniem o pomoc prawną związaną z przekazaniem ukraińskim organom rejestratorów lotów samolotu Booeing 737 linii lotniczych Ukraine International Airlines, który wykonywał rejs PS752 Teheran-Kijów i został zestrzelony przez irańskich wojskowych” – poinformowała prokuratura w serwisie Telegram.

Boeing 737-800 linii UIA, odbywający regularny rejs z Teheranu do Kijowa, rozbił się w stolicy Iranu 8 stycznia. W katastrofie zginęło 176 osób, w tym 82 Irańczyków, 57 Kanadyjczyków, 11 Ukraińców (dwóch pasażerów i dziewięcioro członków załogi), a także obywatele Szwecji, Afganistanu i Wielkiej Brytanii.

W sobotę Iran przyznał, że jego siły zbrojne „nieintencjonalnie" zestrzeliły ukraiński samolot w rezultacie „błędu ludzkiego”. Wcześniej Teheran zaprzeczał, jakoby ponosił odpowiedzialność za tragedię.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej