RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pamięć o ofiarach Holocaustu. Rozpoczęła się akcja #WeRemember

Światowy Kongres Żydów rozpoczął akcję #WeRemember, której celem jest przypomnienie światu o zbrodni Holokaustu. „41 proc. dorosłych Amerykanów nie wie, czym był obóz Auschwitz. 66 proc. z nich to osoby w wieku od 18 do 34 lat” – zauważają autorzy kampanii. Inicjatywa, która ma swój finał w Międzynarodowym Dniu Pamięci o Holokauście 27 stycznia, zaprasza uczestników z całego świata do robienia sobie zdjęć z napisem „We Remember”. Zachęcamy czytelników portalu tvp.info, by przez media społecznościowe włączyli się w akcję i wysyłali nam swoje zdjęcia i materiały wideo z kartką z napisem „We Remember” oraz „Pamiętamy”.

W Niemczech rośnie nienawiść do Żydów. Władze ukrywają przyczyny antysemityzmu

Fala antysemityzmu w Niemczech urosła już do takich rozmiarów, że nie da się jej więcej ukrywać czy pomniejszać. Za naszą zachodnią granicą...

zobacz więcej

Światowy Kongres Żydów (WJC) akcję organizuje po raz czwarty. – Gdy wspomnienia naocznych świadków o Zagładzie zanikają, jesteśmy świadkami rosnącego na całym świecie poziomu antysemityzmu, ksenofobii i zaprzeczania Holokaustowi na całym świecie – powiedział ambasador Ronald S. Lauder, prezes WJC i Fundacji Pamięci Auschwitz-Birkenau.

– Musimy wziąć pod uwagę przerażające lekcje z przeszłości oraz uczyć się i dzielić historiami ocalałych z Holokaustu, aby uczcić pamięć sześciu milionów Żydów, których zabili naziści, i aby zapewnić, że dzisiejsza eskalacja nienawiści nie stanie się powtórzeniem tych okrucieństw – mówił.

Akcja #WeRemember ma na celu przypominanie o Holokauście, a także przeciwdziałanie nienawiści, zwalczanie przejawów antysemityzmu i ksenofobii.

Kampania ma swój finał w Międzynarodowym Dniu Pamięci o Holokauście 27 stycznia. Inicjatywa #WeRemember 2020 zaprasza uczestników z całego świata do robienia sobie zdjęć z napisem „We Remember”.

Zachęcamy naszych czytelników, by dołączyli do kampanii i wysyłali nam swoje zdjęcia i nagrania z napisem „We Remember” i „Pamiętamy”. Multimedia można przesyłać przez media społecznościowe – Facebook, Twitter i Instagram – zamieszczając hasztag #WeRemember i #Pamiętamy – a także na platformę Twoje Info.

źródło:
Zobacz więcej