RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Arcybiskup Jędraszewski Człowiekiem Roku klubów „Gazety Polskiej”

Gazeta przyznała tytuł abp. Jędraszewskiemu (fot. arch. PAP/Piotr Polak)
Gazeta przyznała tytuł abp. Jędraszewskiemu (fot. arch. PAP/Piotr Polak)

Z wielką radością informujemy, że nagrodę Klubów „Gazety Polskiej” za rok 2019 otrzymał arcybiskup Marek Jędraszewski. Taki jest werdykt zdecydowanej większości naszych klubowiczów. Arcybiskup Jędraszewski dał się poznać jako niezłomny obrońca wiary i głosiciel prawdy. Nie uległ zastraszaniu i represjom – czytamy w najnowszym tygodniku „Gazeta Polska”.

„Obrońca Prawdy ewangelicznej”. Arcybiskupi i biskupi solidarnie z abp. Jędraszewskim

„Solidaryzujemy się z Tobą wobec krzywdzących ataków, jakie musi znosić Obrońca Prawdy Ewangelcznej” – czytamy w liście otwartym skierowanym do...

zobacz więcej

„Arcybiskup Jędraszewski znany jest z tego, że nie boi się mówić prawdy o dzisiejszym świecie, nawet jeżeli wielu to przeszkadza. Nazywa zło złem, a grzech - grzechem” - podaje tygodnik.

Gazeta przypomniała wypowiedź abp. Jędraszewskiego wygłoszoną podczas mszy świętej na Wawelu w 7. rocznicę tragedii smoleńskiej. „Siedem lat czekaliśmy na słowa prawdy tak wysokiego dostojnika kościelnego o tej strasznej krzywdzie, jakiej doznali Polacy w kwietniu 2010 roku. Bo kto wcześniej miał odwagę powiedzieć, że staliśmy się ofiarami bezwzględnej mistyfikacji?” – zacytowała „Gazeta Polska”.

„Symbolem mistyfikacji, której próbowano nadać wagę ostatecznej interpretacji przyczyny katastrofy, stała się słynna +pancerna brzoza+” – czytamy dalej.

Tygodnik przytoczył również słowa arcybiskupa wypowiedziane w ubiegłym roku podczas mszy w bazylice Mariackiej z okazji 75. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego: „Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. (...) Nie czerwona, ale tęczowa”.

„Coroczna nagroda Człowieka Roku Klubów +Gazety Polskiej+ to najważniejsza ze wszystkich nagród przyznawanych osobom, które w szczególny sposób zasłużyły się dla Polski. To nagroda od członków prawie 500 klubów, czytelników i sympatyków Strefy Wolnego Słowa. Nie przyznaje jej żadne gremium, lecz ludzie, dla których Polska jest najważniejsza. Jest uhonorowaniem ciężkiej pracy, wiedzy, odwagi i poświęcenia w służbie dla Polski” - informuje „Gazeta Polska”.

źródło:
Zobacz więcej