RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Pastor miał okradać fundusz dla głodnych dzieci. Potrzebował na bentleya

Pastor kupił sobie między innymi limuzynę marki Bentley (fot. Pexels)

Wszystko wskazuje na to, że wielebny Clarence Smith Jr. z chicagowskiego New Life Impact Church święty nie jest. Prokuratorzy zarzucili mu kradzież niemal miliona dolarów z programu dofinansowania posiłków dla dzieci z biednych rodzin. On sam zarzuty odpiera.

Pastor zadźgał żonę i podciął sobie gardło podczas nabożeństwa

Kenijski pastor zabił nożem swoją żonę, a potem podciął sobie gardło. Dramat rozegrał się podczas nabożeństwa, na oczach wiernych.

zobacz więcej

45-latek miał przywłaszczyć sobie środki z federalnego funduszu przeznaczonego na program żywieniowy. Pieniądze zostały przekazane jego kongregacji przez Wydział Oświaty stanu Illinois i, zdaniem śledczych, zamiast karmić głodne dzieci pastor zasilał nimi prywatne konto.

Dziennik „Chicago Tribune” ujawnił, że Smith kupił sobie między innymi nową limuzynę marki Bentley za 142 tys. dolarów oraz finansował inne drogie zbytki.

Ravin Cosey, mieszkaniec dzielnicy North Lawndale, przyznał w rozmowie z telewizją WLS-TV, że bogactwo wielebnego raziło w oczy. – Szpanował drogimi butami, ubraniami, autami. Według mnie tak nie powinien się zachowywać pastor – przyznał.

Duchowny usłyszał cztery zarzuty i będzie odpowiadał z wolnej stopy. Wydał również oświadczenie, w którym zapewnił o swojej niewinności. „Całkowicie zaprzeczam jakimkolwiek zarzutom o oszustwa. Przez lata służyłem społeczeństwu i udowodnię to w sądzie” – podkreślił Smith.źródło:
Zobacz więcej