RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Sadysta skatował kota prętem, jego dziewczyna wszystko nagrywała

Sprawcy grozi do pięciu lat więzienia (fot. TT/Konrad Kuźmiński)

Młody mężczyzna zabija kota metalowym prętem, a wszystko nagrywa telefonem jego rozbawiona dziewczyna. Takie nagranie trafiło do sieci. Sadysty i jego partnerki poszukuje policja.

Wyprał kota w pralce, kurami rzucał o ściany. Sadysta z Wrocławia za kratami

Damian P., skazany za brutalne znęcanie się nad zwierzętami mieszkaniec Wrocławia, trafił za kratki. Stało się to dopiero po trzech latach od...

zobacz więcej

Konrad Kuźmiński, prezes Zarządu Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt, poinformował na Twitterze, że do znęcania sie nad zwierzęciem doszło w Prabutach w powiecie kwidzyńskim (woj. pomorskie).

„Kot, według koleżanki sadysty, nie przeżył. Sprawę zgłaszam w trybie pilnym na policję” – napisał Kuźmiński, który udostępnił w internecie dane sprawcy oraz towarzyszącej mu kobiety.

Według aktywisty kota zabił Mateusz B., który, jak napisał na Twitterze, miał również znęcać się nad siostrą oraz matką. Film nakręciła natomiast Klaudia C., jej też śmiech ma być słyszalny na nagraniu.

„Najmocniej przepraszam za to, co się stało, lecz zostałam zmuszona do nakręcenia tego filmiku obecnie przez mojego byłego, bałam się zareagować, mimo łez w oczach, bałam się, że mi coś zrobi” – napisała Klaudia C. w mediach społecznościowych. Dowodziła, że przez pięć miesięcy gryzło ją sumienie i „nie mogła znieść bólu”.

Kuźmiński wskazał, że sprawą zainteresowała się policja, która pojechała pod wskazany adres. W rozmowie z portalem tvp.info rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie nie chciał ujawnić, czy zatrzymano sadystę.

Zgodnie z zaostrzonymi przepisami, za zabójstwo zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem może grozić kara do 5 lat więzienia i 100 tys. złotych grzywny. „Mam nadzieje, że dostanie 5 lat. Jutro złożę zawiadomienie do Prokuratury Krajowej w tej sprawie” – poinformował na Twitterze poseł Solidarnej Polski Jacek Ozdoba.

Szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski przekazał, że zgłosił sprawę policji. „Co temu baranowi kotek zawinił!!” – napisał.

źródło:
Zobacz więcej