RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dramat reprezentanta Polski. Przez kontuzję nie zagra na Euro 2020

Krystian Bielik nabawił się kontuzji w meczu młodzieżowej drużyny Derby County (fot. PAP/PA/Bradley Collyer)

Lekarz piłkarskiej reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski potwierdził, że Krystian Bielik z Derby County zerwał więzadło krzyżowe. Kadrowicza czeka półroczna przerwa, co oznacza, że nie wystąpi w finałach mistrzostw Europy.

FC Barcelona ma problem. Gwiazdor klubu długo nie zagra

Urugwajczyk Luis Suarez z Barcelony będzie pauzować cztery miesiące – ogłosił w niedzielę kataloński klub. Doświadczony piłkarz przeszedł operację...

zobacz więcej

22-letni piłkarz doznał poważnie wyglądającego urazu w poniedziałkowym meczu młodzieżowego zespołu swojego klubu (w pierwszej drużynie Derby pauzował ostatnio z powodu czerwonej kartki). W 18. minucie został zniesiony na noszach i od razu pojawiły się podejrzenia, że mogło dojść do zerwania więzadła w kolanie.

Tę diagnozę potwierdził we wtorkowy wieczór lekarz reprezentacji Polski. – Niestety, ale Krystian zerwał więzadło krzyżowe przednie. Powrót do gry po zabiegu potrwa około pół roku – powiedział Jaroszewski, cytowany na portalu PZPN „Łączy nas piłka”.

To oznaczałoby, że Bielika zabraknie na rozpoczynających się 12 czerwca mistrzostwach Europy.

Jesienią ubiegłego roku zawodnik zaczął występować w reprezentacji Polski. Rozegrał dotychczas trzy mecze w ekipie prowadzonej przez Jerzego Brzęczka.

Krystian Bielik gra na wyspach od 2015 gdy został kupiony z Legii Warszawa przez Arsenal. W pierwszej drużynie Kanonierów rozegrał dwa mecze, był natomiast wypożyczany do Birmingham City, Walsall i Charlton Athletic. Od tego sezonu reprezentuje Derby County.

źródło:

Zobacz więcej