RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Nocny ostrzał bazy wojskowej w Homs. Syria oskarża Izrael

Syryjskie władze oświadczyły, że pociski wyrządziły jedynie szkody materialne (fot. FB/Syrian Arab Army)

Syryjska armia poinformowała o nalocie na bazę lotniczą T-4 w prowincji Homs. Damaszek uważa, że ataku dokonała armia izraelska. Tel Awiw nie potwierdził tych doniesień.

Izraelski atak rakietowy na Syrię. Informuje Damaszek, Jerozolima milczy

Co najmniej trzy rakiety wystrzelił Izrael z okupowanych Wzgórz Golan na cele w pobliżu stolicy Syrii, Damaszku – poinformowała syryjska agencja...

zobacz więcej

Syryjska armia podała, że baza lotnicza T-4 została ostrzelana z powietrza, ale kilka pocisków zostało przechwyconych przez obronę przeciwlotniczą. Cztery dotarły do celu, nie spowodowały jednak ofiar, wyrządziły jedynie szkody materialne.

Według zachodnich służb wywiadowczych baza T-4 wykorzystywana jest przez siły irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej. Obiekt ten w ostatnich latach kilka razy był celem izraelskich nalotów. Ostatni miał miejsce 9 kwietnia 2018 roku, zginęło wówczas 14 żołnierzy, w tym siedmiu Irańczyków.

Izrael wielokrotnie już atakował w Syrii obiekty, należące do wspieranych przez Iran milicji szyickich bądź wykorzystywanych przez Hezbollah. Tel Awiw konsekwentnie podkreśla, że nie pozwoli Syrii stać się irańskim przyczółkiem.

źródło:

Zobacz więcej