RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Budowała bombę w supermarkecie. Ochroniarz powstrzymał ją w ostatniej chwili

37-latka miała do dyspozycji wszystkie składniki, których potrzebowała – mówi szeryf hrabstwa Hillsborough (fot. J Pat Carter/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Policja zatrzymała 37-latkę, która w supermarkecie sieci Walmart próbowała zbudować urządzenie wybuchowe – poinformowało biuro szeryfa hrabstwa Hillsborough na Florydzie w USA.

Wezwał policjantów o czwartej nad ranem. Chciał wypić z nimi kawę

54-latek zaalarmował policję twierdząc, że padł ofiarą znęcania. Gdy funkcjonariusze przyjechali do jego mieszkania, czekał z ciastem. Wyjaśnił, że...

zobacz więcej

Jak podała policja, pracownik ochrony sklepu w sobotę zauważył, że Emily S. otwiera produkty, za które nie zapłaciła, w tym materiały łatwopalne, pociski i zapałki. Kobieta przebywała w sklepie przez ponad godzinę. Była z dzieckiem.

Ochroniarz wraz z jednym z klientów sklepu powstrzymał Emily S. tuż przed tym, jak miała podpalić lont.

– Ta kobieta miała do dyspozycji wszystkie składniki, których potrzebowała, żeby dokonać masowych zniszczeń – powiedział szeryf Chad Chronister.

Emily S. usłyszała m. in. zarzuty próby podpalenia, próby podłożenia bomby i znęcania się nad dzieckiem. Dotąd nie ustalono motywów zdarzenia.

źródło:

Zobacz więcej