RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„W Hiszpanii i Francji nie ma opozycji, która donosi – i to fałszywie – na swoje państwo”

– Nie znajdzie nikt europarlamentarzystów z Francji czy Hiszpanii, którzy permanentnie zajmują się oczernianiem swojego państwa – powiedział w programie „Gość Wiadomości” Przemysław Czarnek z Prawa i Sprawiedliwości. Hanna Gill-Piątek z Nowej Lewicy uważa, że porównywanie sytuacji we Francji i Hiszpanii do Polski jest nietrafione.

Sąd Najwyższy Hiszpanii odrzucił wyrok TSUE. Ostra krytyka europejskich sędziów

„Nowatorska doktryna” – tak o jednym z wyroków TSUE dotyczącym Hiszpanii wypowiedzieli się sędziowie Sądu Najwyższego tego kraju. Chodzi o wyrok w...

zobacz więcej

Hiszpania nie stosuje się do wyroku TSUE, we Francji policja pacyfikuje protesty prawników; instytucje unijne w ogóle się tym nie zajmują.

Zapytana, dlaczego tak się dzieje, przedstawicielka Nowej Lewicy stwierdziła, że to złe porównywanie. – We Francji są zamieszki, interweniuje policja. W Polsce odbył się spokojny Marsz Tysiąca Tóg. Jest różnica – powiedziała.

Przemysław Czarnek z PiS wskazał na postawę, jaką przyjmuje w Parlamencie Europejskim polska opozycja.

– W Hiszpanii i Francji nie ma opozycji, która permanentnie donosi, i to jeszcze fałszywie, na swoje państwo. To jest ta różnica. Nie znajdzie nikt europarlamentarzystów z Francji czy Hiszpanii, którzy permanentnie zajmują się wyłącznie oczernianiem swojego państwa – powiedział polityk PiS.

– Wszyscy, łącznie z Niemcami, uważają, że Trybunał Sprawiedliwości UE wykracza poza granice swoich kompetencji – przypomniał. Podkreślił, że Polska ani nikt w UE nie przekazał kompetencji w zakresie organizacji wymiaru sprawiedliwości i stosowania modeli odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów.

źródło:
Zobacz więcej