RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ten bank ma pecha. Drugi napad w ciągu kilku miesięcy

Bank w Pieckach (woj. warmińsko-mazurskie) został napadnięty już drugi raz (fot. Shutterstock/Barock)

Bank w Pieckach w woj. warmińsko-mazurskim został obiektem napadu rabunkowego. We wtorek po południu zamaskowany mężczyzna wszedł do placówki i zażądał od pracowników wydania pieniędzy – poinformowała policja. To nie pierwsza napaść na ten bank.

Trzaskowski twierdzi, że awarie były też w Krakowie i Łodzi. Sprawdziliśmy, czy to prawda

– Na całym świecie zdarzają się awarie, nie tylko w Warszawie – także w Krakowie, Łodzi; nic złego się nie stało – powiedział dziennikarzowi TVP...

zobacz więcej

Jak przekazała asp. Dorota Kulig z mrągowskiej policji, napastnik po otrzymaniu pieniędzy uciekł w nieznanym kierunku. Śledczy nie podają, jaką kwotę zrabowano.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że mógł być zamaskowany i mieć przy sobie przedmiot przypominający broń, ale jest to weryfikowane – zaznaczyła policjantka.

Według niej być może w zdarzeniu brało udział dwóch mężczyzn, bo wspólnik sprawcy mógł czekać na zewnątrz.

Funkcjonariusze prowadzą jeszcze na miejscu czynności śledcze, zabezpieczają ślady i przesłuchują świadków napadu. Dotychczas nie zatrzymano sprawców tego przestępstwa.

Do podobnego napadu doszło w tym samym banku w sierpniu zeszłego roku. Wówczas dwaj zamaskowani sprawcy zastraszyli kasjerki przedmiotem przypominającym broń, zabrali gotówkę i uciekli samochodem. Mimo zarządzenia policyjnych blokad na drogach, przestępców nie udało się zatrzymać.

źródło:

Zobacz więcej