RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Morawiecki: Mamy rekordową nadwyżkę w handlu zagranicznym w historii

Jak podkreślił premier, kapitał ma narodowość (fot. arch.PAP/Tomasz Waszczuk)

„Mamy rekordową, największą nadwyżkę w handlu zagranicznym w historii” – podał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki. „To zasługa przede wszystkim pracowitości i zaradności Polaków i nasz wspólny sukces” – czytamy.

Premier: Stoimy przed czterema wielkimi wyścigami

Polska stoi przed czterema wielkimi wyścigami: gospodarczym, o wartości, o pamięć oraz o duszę wspólnoty – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas...

zobacz więcej

Premier Morawiecki zadeklarował, że jego rząd będzie robił wszystko, by rozpoczęty niedawno nowy rok był jeszcze lepszy, „a polskie firmy kreatywnością, ciężką pracą i brakiem kompleksów zdobywały zagraniczne rynki”.

„Jak wspominałem wielokrotnie – kapitał ma narodowość. Postarajmy się, by była to narodowość polska!” – dodał Morawiecki.

Jak czytamy na załączonej do wpisu grafice, w listopadzie Polska osiągnęła 3,2 mld euro nadwyżki w handlu zagranicznym, co stanowi „najlepszy wynik w historii”. We wrześniu nadwyżka w wymianie towarowej osiągnęła 830 mln euro, co jest najwyższym wynikiem co najmniej od 2004 r., a dodatnie saldo wymiany zagranicznej usług w listopadzie wynosi 2,33 mld euro – czytamy.

źródło:
Zobacz więcej