RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Kempa o Grodzkim: Miejsce każdego, kto bije w Polskę, jest na śmietniku politycznym

– Marszałek Senatu powinien złożyć urząd, ponieważ go nie udźwignął – powiedziała w programie „O co chodzi” Beata Kempa, europosłanka Prawa i Sprawiedliwości. W ten sposób skomentowała aktywność marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego.

Minister Ziobro w TVP Info: Komisja Wenecka świadomie łamie swój statut

Komisja Wenecka świadomie łamie swój statut – ocenił w programie „W pełnym świetle” minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew...

zobacz więcej

Kempa odniosła się m. in. do zaproszenia przez Grodzkiego do Polski Komisji Weneckiej.

– Tego w sercu pan Grodzki nie ma – powiedziała Kempa, mówiąc o polskiej racji stanu. Zwróciła uwagę, że marszałek Senatu wykorzystuje swoją funkcję do zapraszania różnych gremiów, które mają wypowiadać się na temat ustawy, której jeszcze nie ma.

– Niektórzy mówią, że ktoś nie dorasta, żeby być wójtem w gminie. Podejrzewam, że wójt poradziłby sobie zdecydowanie lepiej niż marszałek Grodzki na swojej funkcji. Jestem oburzona jego postępowaniem – powiedziała.

– Każdy, kto bije w Polskę w jakikolwiek sposób, powinien sobie zdawać sprawę z tego, że jego miejsce jest na śmietniku politycznym – oceniła Beata Kempa.

Beata Kempa skomentowała też decyzję Komisji Europejskiej, która zdecydowała, że wystąpi do Trybunału Sprawiedliwości UE o środki tymczasowe ws. przepisów dotyczących reżimu dyscyplinarnego wobec polskich sędziów. Jeśli TSUE przyjmie ten wniosek, Izba Dyscyplinarna SN zostanie zawieszona.

Kempa powiedziała, że to smutny dzień, dlatego że KE chce zastopować słuszne reformy w Polsce. – To pokazuje, że Ursula von der Leyen nie wnika głęboko w sens i kwestie reform, które są niezwykle potrzebne w naszym kraju – mówiła posłanka do PE.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej