RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Słynna modelka może znaleźć się w gronie przysięgłych podczas procesu Weinsteina

Proces karny Weinsteina rozpoczął się w poniedziałek w sądzie na Manhattanie (fot. Getty Images/Mark Sagliocco/WireImage)

Słynna modelka ma szansę zasiąść na ławie przysięgłych podczas procesu oskarżonego o nadużycia seksualne Harveya Weinsteina. Choć Gigi Hadid poznała osobiście okrytego złą sławą producenta filmowego, twierdzi, że jest w stanie zachować w tej sprawie bezstronność.

Rusza proces Harveya Weinsteina

W Nowym Jorku rusza proces znanego producenta filmowego Harveya Weinsteina. Prokuratura postawiła mu zarzut gwałtu i napastowania seksualnego.

zobacz więcej

Jak donosi CNN, jedna z najbardziej rozchwytywanych modelek Gigi Hadid prawdopodobnie weźmie udział w głośnym procesie Harveya Weinsteina. Niegdyś szanowany i wielokrotnie nagradzany producent filmowy, w 2017 roku został oskarżony o gwałt. Wkrótce po tym w mediach zaczęły pojawiać się doniesienia o kolejnych przypadkach seksualnych nadużyć producenta. W efekcie wyszło na jaw, że Weinstein molestował wiele spośród współpracujących z nim kobiet.

Zarzuca mu się też, że kilka z nich zgwałcił. Oskarżenie przeciwko filmowcowi wniosło ponad 80 jego ofiar, ale mówi się, że było ich więcej.

Proces karny Weinsteina rozpoczął się w poniedziałek w sądzie na Manhattanie. Ale jeszcze w zeszłym tygodniu Hadid ujawniła w krótkiej wideo-relacji w swoich mediach społecznościowych, że została „wezwana do pełnienia obowiązków przysięgłej”. – Spełniło się moje marzenie. Jestem podekscytowana, że dostałam tę szansę. Chcę podziękować stanowi Nowy Jork. Wiem, że prawdopodobnie będzie do bani. Ale na razie pozwólcie mi pomarzyć - wyznała modelka.

W poniedziałek, gdy proces ruszył, Hagid została sfotografowana przed siedzibą sądu. Modelka potwierdziła, że poznała osobiście zarówno oskarżonego, jak i należącą do grona świadków w procesie Salmę Hayek. Jak donosi Buzzfeed News, miała ona jednak stwierdzić w rozmowie z sędzią, że potrafi zachować obiektywizm w sprawie oraz „otwarty umysł”.

Czy modelka rzeczywiście zasiądzie na ławie przysięgłych, tego jeszcze nie wiadomo, bo wyłanianie składu ma potrwać dwa miesiące. Jeśli sąd uzna, że Weinstein jest winny zarzucanych mu czynów, producent może zostać skazany nawet na dożywocie. Wśród kobiet, które publicznie opowiedziały się przeciwko niemu, są m.in. Ashley Judd, Rose McGowan, Annabella Sciorra, Gwyneth Paltrow, Angelina Jolie, Jennifer Aniston i Daryl Hannah.

źródło:

Zobacz więcej