RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nie żyje rektor seminarium w Koszalinie. Auto księdza uderzyło w drzewo

Ks. dr Wojciech Wójtowicz miał 44 lata (fot. Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska/ks. Wojciech Parfianowicz)

W wypadku samochodowym zginął ks. dr Wojciech Wójtowicz, przewodniczący Konferencji Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych oraz rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie. Miał 44 lata.

Fatalny finał pościgu w Białężynie

Pościg za kierowcą w miejscowości Białężyn (trasa numer 187 – Goślina–Oborniki Wlkp.). Kierowca został zatrzymany. „W miejscu wypadku jest...

zobacz więcej

O tragicznej śmierci ks. Wójtowicza poinformował w oficjalnym komunikacie rzecznik prasowy kurii biskupiej w Koszalinie ks. Wojciech Parfianowicz.

Rektor koszalińskiego seminarium zginął w wypadku samochodowym, do którego doszło w poniedziałek przed godz. 17 na drodze wojewódzkiej nr 206 między Nacławiem a Polanowem w Zachodniopomorskiem. Jego auto uderzyło w drzewo.

„Zginął człowiek, który był dla diecezji kimś więcej niż rektorem seminarium. Teologicznie, osobowościowo i pod każdym innym względem, był księdzem niezwykłej wartości. Boli nas bardzo ta śmierć, która przyszła o wiele za wcześnie. Ufamy jednak, że jego życie w Bogu, którego głosił z taką determinacją i pięknem słowa, będzie szczęśliwe. Niech odpoczywa w pokoju. Modlę się także za mamę śp. Księdza Rektora, za rodzeństwo i wszystkich jego bliskich” – powiedział cytowany w komunikacie biskup diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Edward Dajczak.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki napisał na Twitterze: „Modlę się za śp. ks. Wojciecha Wójtowicza. Łączę się w bólu z rodziną, Diecezją Koszalińsko-Kołobrzeską i Konferencją Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych, której był przewodniczącym. To strata dla Kościoła w Polsce”.

Ks. dr Wojciech Wójtowicz urodził się w 1976 r. w Miastku. Święcenia prezbiteriatu przyjął 2 czerwca 2001 roku. Jako wikariusz pracował w parafii pw. św. Kazimierza w Koszalinie. Po trzech latach został przez biskupa oddelegowany na studia teologiczne na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie. Ukończył je pracą doktorską w 2010 r.

Po powrocie ze studiów był m.in. duszpasterzem akademickim w Koszalinie oraz wykładowcą teologii fundamentalnej w diecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownym. 1 lipca 2013 roku został jego rektorem. Wykładał także w Instytucie Teologicznym w Koszalinie.

We wrześniu 2017 roku ks. dr Wojciech Wójtowicz został wybrany na przewodniczącego Konferencji Rektorów Wyższych Seminarium Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych.

źródło:

Zobacz więcej