RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Skok śmierci. Nie żyje słynny meksykański napastnik

„La Parka” był jednym z najpopularniejszych zawodników Lucha Libre (fot. TT/SuperkickLucha)

Nie żyje „La Parka”, jeden z najpopularniejszych zapaśników lucha libre, meksykańskiej odmiany tej dyscypliny. Luchador zmarł kilka miesięcy po walce, w trakcie której odniósł poważne obrażenia.

Tragiczny wypadek na Rajdzie Dakar. Nie żyje motocyklista

Motocyklista Paulo Goncalves zmarł na trasie siódmego etapu Rajdu Dakar – poinformowali organizatorzy. 40-letni Portugalczyk przewrócił się w...

zobacz więcej

Jesus Alfonso Huerta Escoboza wystąpił w październiku ubiegłego roku na gali w mieście Monterrey. Podczas swojej walki chciał przeskoczyć między linami i rzucić się na przeciwnika. Nie trafił w rywala, za to uderzył głową o podłogę. „La Parka” doznał paraliżu.

Od czasu wypadku zawodnik przebywał pod opieką lekarzy, ale ostatnio jego organizm zaczął przegrywać, pojawiły się kłopoty z nerkami i płucami. Huerta Escoboza zmarł w minioną sobotę w wyniku niewydolności nerek i płuc. CNN informuje, że miał 54 albo 55 lat.

„Jesteśmy bardzo zasmuceni koniecznością przekazania, że nasz przyjaciel i idol fanów meksykańskich zapasów Jesus Alfonso Huerta Escoboza »La Parka« odszedł” – przekazała federacja AAA. „Przekazujemy nasze kondolencje oraz wsparcie dla jego rodziny i modlimy się za jego bliskich” – dodano.

Lucha libre to odmiana wrestlingu, która rozwinęła się w Meksyku. Wyróżnia się przede wszystkim tym, że wrestlerzy, zwani luchadorami, występują w maskach i zwykle ukrywają swoją tożsamość.

źródło:
Zobacz więcej