RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Program „Mój prąd” także dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych?

W ramach programu „Mój prąd” dofinansowywane są inwestycje fotowoltaiczne (fot. Pexels)

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej chce włączyć spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe do programu „Mój prąd”. Inicjatywa dofinansowuje inwestycje fotowoltaiczne, dzięki którym energia elektryczna pozyskiwana jest z promieniowania słonecznego.

Resort energii: 14,3 mln zł zaakceptowane w ramach programu „Mój Prąd”

14,3 mln zł na zaakceptowane wnioski z programu „Mój Prąd” pozwoli uzyskać całkowitą moc wspartych mikroinstalacji fotowoltaicznych na poziomie...

zobacz więcej

Prezes Funduszu Piotr Woźny zapwiedział, że w jednym z województw zostanie uruchomiony pilotaż. Wskazał, że zakończono już prace koncepcyjne w tej kwestii.

– Głównym założeniem pilotażu będzie finansowe wsparcie spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych w postaci pożyczki. To jest tania pożyczka i to co jest bardzo ważne z punktu widzenia zasobów spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, ma być nieodczuwalna – podkreślił Woźny.

Pilotaż w jednym z województw rozpocznie się w najbliższych tygodniach. Na razie NFOŚiGW nie podaje, który region miałby zostać włączony do programu „Mój prąd”.

Obecnie przedsięwzięcie adresowane jest do właścicieli domów jednorodzinnych. Dotacja pozwala na obniżenie kosztów inwestycji w fotowoltaikę maksymalnie do 5 tysięcy złotych. Udzielana jest dla instalacji o mocy od 2 do 10 kW.

źródło:
Zobacz więcej