Raport

Epidemia koronawirusa

Policjanci drogówki nie wierzyli własnym oczom. Licznik cofnięty o 600 tys. km

W związku ze zdarzeniem zabezpieczono pojazd (fot. Shutterstock/daniiD)

Policjanci z łowickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej ciężarówkę, której stan licznika nie zgadzał się o ponad 600 tys. km. Za zmianę wskazania drogomierza grozi do pięciu lat więzienia.

Policja zatrzymała kierowcę z rekordowo „przekręconym” licznikiem

Policjanci z Gdańska zatrzymali do kontroli drogowej 26-letniego kierowcę Volkswagena Golfa III. Okazało się, że samochód miał cofnięty licznik...

zobacz więcej

Jak poinformowała Urszula Szymczak z łowickiej policji, w niedzielę na jednej z ulic Łowicza zatrzymano do kontroli drogowej samochód ciężarowy marki Scania. Policjanci m.in. korzystając z nowych uprawnień skontrolowali aktualny stan drogomierza.

– Podczas sprawdzania stanu licznika pojazdu okazało się, że istnieje ogromna rozbieżność, co do stanu faktycznego przebytych kilometrów przez ciężarówkę. Wartość stanu licznika nie zgadzała się z wpisem, który widniał w zaświadczeniu o badaniu technicznym pojazdu, o ponad 600 tys. km – wyjaśniła Szymczak.

W związku ze zdarzeniem zabezpieczono pojazd. Śledczy wyjaśniają, jak doszło do takiej rozbieżności wskazań licznika i kto jest za to odpowiedzialny.

To kolejny przypadek w woj. łódzkim, w którym funkcjonariusze odkrywają, że w kontrolowanym samochodzie cofnięto licznik. W zeszłym tygodniu w miejscowości Czechy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej bmw na łódzkich numerach. Kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość. Korzystając z nowych uprawnień sprawdzili także stan drogomierza i zweryfikowali odczyt w systemie informatycznym; rozbieżność w obu wskazaniach przekroczyła 235 tys. km.

Szymczak przypomina, że zmiana wskazania drogomierza jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do pięciu lat.

źródło:

Zobacz więcej