RAPORT

Pogarda

PE odrzucił wniosek ws. debaty o praworządności we Francji

Beata Kempa wraz z europosłem PiS Patrykiem Jakim napisali też w tej sprawie list otwarty do przewodniczącego PE i sekretarz Very Jourovej (fot. PAP/EPA/YOAN VALAT)
Beata Kempa wraz z europosłem PiS Patrykiem Jakim napisali też w tej sprawie list otwarty do przewodniczącego PE i sekretarz Very Jourovej (fot. PAP/EPA/YOAN VALAT)

Najnowsze

Popularne

Parlament Europejski w Strasburgu odrzucił wniosek Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, grupy do której należy Prawo i Sprawiedliwość, w sprawie przeprowadzenia debaty na temat praworządności we Francji. Wniosek w tej sprawie w imieniu EKR złożyła europosłanka PiS Beata Kempa.

Europosłowie PiS chcą debaty o praworządności we Francji

Polscy europosłowie Beata Kempa i Patryk Jaki wnioskują o pilną debatę w Parlamencie Europejskim w związku z brutalnym zachowaniem państwa...

zobacz więcej

– W związku z użyciem siły wobec bezbronnych prawników i adwokatów w budynku sądu w Paryżu i wcześniejszymi brutalnymi pacyfikacjami protestujących ludzi, tzw. żółtych kamizelek, w imieniu grupy EKR wnioskuję o debatę wraz z podjęciem rezolucji na temat stanu praworządności we Francji – powiedziała Kempa na początku sesji PE w Strasburgu.

Europosłanka PiS zawnioskowała też o głosowanie imienne. Szef PE David Sassoli zarządził jednak głosowanie przez podniesienie ręki, a następnie ogłosił, że wniosek został odrzucony.

Beata Kempa wraz z europosłem PiS Patrykiem Jakim napisali też w tej sprawie list otwarty do przewodniczącego PE i sekretarz Very Jourovej. Politycy podkreślili w nim, że w sposób oczywisty rząd francuski używając siły wobec własnych obywateli i prawników łamie zasady, do których odwołuje się Traktat o Unii Europejskiej i Traktat Ustanawiający Wspólnotę Europejską, sporządzony w Lizbonie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej