RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kibolska ustawka, policyjny pościg, staranowany radiowóz. Padły strzały

24-letniemu kierowcy grozi do pięciu lat więzienia (fot. KPP Mikołów)

Kilkudziesięciu pseudokibiców w kominiarkach zjechało do Mikołowa. Na widok policyjnych wozów rzucili się do ucieczki. Podczas pościgu staranowali radiowóz, próbowali potrącić policjanta. Padły strzały. Wpadł 24-latek z Katowic. – Najbliższe miesiące spędzi w areszcie – mówi portalowi tvp.info zastępca prokuratora rejonowego w Mikołowie Tomasz Rygiel.

Zawodnicy MMA wśród kiboli. „Chcieli pograć w piłkę w lesie”

Policjanci udaremnili ustawkę chuliganów Legii Warszawa i ŁKS Łódź w okolicach Łowicza. Pseudokibice, wśród których byli zawodnicy MMA, mieli przy...

zobacz więcej

O kilkudziesięciu mężczyznach w kominiarkach zbierających się w Mikołowie tuż przy DK-44 policjantów poinformowali świadkowi.

– Jedni mówili o 20 osobach, a inni o 50 – wyjaśnia nam sierż. szt. Ewa Sikora z KPP w Mikołowie. Było tuż przed godz. 21. Mężczyźni siedzieli w samochodach. Na miejscu wysłano policjantów kryminalnych, patrole prewencji i dzielnicowych. I właśnie ci ostatni na miejsce przybyli jako pierwsi.

Na widok radiowozu auta zaczęły się rozjeżdżać. Funkcjonariusze ruszyli za audi, które wjechało na skrzyżowanie mimo czerwonego światła.

Kiedy mundurowi zajechali drogę uciekającemu i wyszli z radiowozu, kierowca próbował ich przejechać. Padły strzały w koła. Podczas dalszej ucieczki staranowano nieoznakowany radiowóz.

W końcu zatrzymano 24-letniego kierowcę z Katowic. Z raną głowy trafił do szpitala. Lekarz wykluczył, że to rana postrzałowa. Jego dwa kompani, którzy z nim podróżowali, uciekli.

24-latek odmówił składania zeznań. Nieco bardziej rozmowny był w prokuraturze. Wiadomo, że jest związany ze środowiskiem pseudokibiców.

– Usłyszał zarzuty stosowania przemocy wobec funkcjonariuszy i niezatrzymania się do kontroli – mówi nam zastępca prokuratora rejonowego w Mikołowie Tomasz Rygiel. Został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Policjanci szukają osób, które jechały z 24-latkiem w samochodzie.

źródło:
Zobacz więcej