RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Silny wstrząs na Śląsku

Spółki górnicze szukają źródła wstrząsu (fot. Shutterstock/Daniel Jedzura)

Silny wstrząs na Śląsku w rejonie kopalni Budryk. Po godz. 14 zatrzęsło się w Czeladzi i Gliwicach – poinformowali nas czytelnicy. Wstrząs był odczuwalny także w sąsiednich miejscowościach: Chorzowie, Katowicach, Zabrzu, Świętochłowicach. Doniesienia naszych czytelników potwierdziła rzeczniczka Głównego Instytutu Górnictwa dr Sylwia Jarosławska-Sobór. Informację o niepokojących zjawiskach otrzymaliśmy na platformę Twoje Info.

Pożar mieszkania w wieżowcu. Wyglądało groźnie [WIDEO]

Groźnie wyglądający pożar wybuchł w jednym z mieszkań w okolicy Dworca Gdańskiego w Warszawie. – Na szczęście nikt nie został poszkodowany – mówi...

zobacz więcej

– Nie wpłynęły informacje o jakichkolwiek osobach, które byłyby poszkodowane, czy o jakichkolwiek stratach. Załoga została ewakuowana. Nic złego się nie stało  – powiedział  rzecznik Jastrzębskiej Spółki Węglowej Sławomir Starzyński.

Silny wstrząs odczuli mieszkańcy części Górnego Śląska. Główny Instytut Górnictwa w Katowicach określił magnitudę wstrząsu na ponad 4 w skali Richtera. To jeden z silniejszych wstrząsów w regionie w ostatnich latach. Jego energia rozproszyła się najprawdopodobniej po powierzchni.

źródło:
Zobacz więcej