RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Odszkodowania za śmierć dwulatka Ikea wypłaci w jednej racie

Wadliwa komoda zabiła co najmniej ośmioro dzieci na całym świecie (fot. Shutterstock/FotograFFF)

Ikea przekaże rodzicom tragicznie zmarłego Józefa Dudka w jednej racie 46 mln dolarów odszkodowania (ok. 175 mln zł.). O porozumieniu opowiedział Daniel J. Mann, partner w firmie Feldman Shepherd, reprezentujący rodzinę Dudków.

IKEA zapłaci 46 mln dolarów odszkodowania za śmierć dwulatka

Rodzice tragicznie zmarłego dwulatka otrzymają od IKEI 46 mln dolarów odszkodowania. Ich dziecko zostało śmiertelnie przygniecione przez zakupioną...

zobacz więcej

– Ugoda zostanie wypłacona w jednej racie, gdy tylko sąd ją uprawomocni. W stanie Pensylwania wymagana jest zgoda sądu na wszystkie roszczenia dotyczące śmierci – powiedział w rozmowie z o2.pl Daniel J. Mann.

– Chociaż żadna ugoda nie może zmienić tragicznych wydarzeń, które nas tu przywiodły, ze względu na rodzinę i wszystkich zaangażowanych w sprawę, jesteśmy wdzięczni, że spór ten został rozstrzygnięty – poinformował rzecznik IKEI.

Zgodnie z postanowieniami ugody Joleen i Craig Dudek przekażą 1 mln dolarów trzem organizacjom działającym na rzecz praw konsumentów. Wśród nich ma być to instytucja Kids in Danger, która dba o standardy bezpieczeństwa wśród sprzedawanych na rynku produktów przeznaczonych dla dzieci.

Jak stwierdził prawnik, mieszkająca w Kalifornii para chce wpłacić, aby zapobiec tragedii, jaka przytrafiła się ich dziecku.

Makabryczna zbrodnia w domu opieki. Nie żyje 19 osób niepełnosprawnych

Satoshi Uematsu zabił 19 osób niepełnosprawnych w Japonii, którzy przebywali w domu opieki. Kolejne 24 ofiary ranił. Przy aresztowaniu nie wyraził...

zobacz więcej

Dodatkowo Ikea rozpoczęła współpracę z organizacją Parents Against Tip-overs, której działacze walczą o zapobieganie wypadkom domowym z udziałem dzieci.

Wadliwa komoda Malm zabiła co najmniej ośmioro dzieci na całym świecie. Władze IKEI zdecydowały się na wycofanie produktu ze sprzedaży po tym, jak klienci zaczęli zgłaszać usterkę. Aż w 91 przypadkach poszkodowane były dzieci.

2-letni Józef Dudek zginął w tragicznych okolicznościach w maju 2017 roku w Kalifornii. Ważąca kilkadziesiąt kilogramów i stojąca w sypialni komoda przewróciła się i przygniotła chłopca. Według ustaleń biegłych, doszło do uduszenia. Ciało dziecka znalazł ojciec.

źródło:
Zobacz więcej